Hakan Aygün: AKP'li milletvekilleri İmralı'ya sürekli gidip geliyor

Flash TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, AK Partili vekillerin, cezaevindeki PKK lideri Abdullah Öcalan'la görüştüğünü öne sürdü: “AKP'li milletvekilleri İmralı'ya sürekli gidip geliyor.”

Abone ol

DUVAR - Flash TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, AK Partili bazı milletvekillerinin İmralı Cezaevi'ne giderek PKK lideri Abdullah Öcalan'la görüştüğünü iddia etti.

Flash TV'de yayınlanan Basın Kulübü programında konuşan Hakan Aygün, “Çok enteresan bir bilgi vereceğim. Çok önemli ve ayağı yere sağlam bir isim birkaç önce söylemişti. AKP milletvekilleri, hani açılımda birilerini göndermişti dolaylı olarak. AKP tekrar HDP'deki yükselişe ve HDP'nin gölge ortak gibi İstanbul ve Ankara seçimlerinde gördüğümüz gibi Millet İttifakı'na seçim kazandırmasına önlem olarak, Demirtaş'ın tavrına önlem olarak Öcalan'ı acayip şekilde kontrol altında tutuyorlar” ifadelerini kullandı.

Aygün şunları söyledi:

EPEYDİR DEVAM EDEN BİR SÜREÇ: AKP'li bazı milletvekilleri, bunların bir kısmı eski olabilir isimlerini öğrenemedim İmralı'ya gidip geliyorlar. Epeydir süren bir süreç bu. Gerçekten ayağı sağlam basan bir isimden, belki yayından sonra söylerim burada açıklamam doğru olmaz.

APO ÜZERİNDEN BİR ALTERNATİF OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR: Yani atıyorum Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir şekilde HDP’yi sistem içine dahil etme, dışarıda tutma veya bir şekilde çabalarına karşılık AKP de daha tehlikeli bir oyunla hâlâ Öcalan’la muhatap olmaya çalışıyor. Nedeni, parlamenter sistemde yer alan Meclis çatısında yer alan orada konuşmalar yapabilen parti yerine, o kendilerine düşman olduğu ya da muhalif olduğu için Apo üzerinden hâlâ bir alternatif oluşturmaya çalışıyorlar.

SÖYLEYEN KİŞİ TÜM TÜRKİYE'NİN TANIDIĞI BİR İSİM: Verdiğim özel bilgiye gelince de söyleyen kişinin şimdiye kadar yalanını görmedim, çok önemli bir isim. Hepinizin yakından tanıdığı, tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim. Bu işlerin içindeki bir isim, etkin bir isim. AKP'li milletvekilleri İmralı'ya sürekli gidip geliyor. (HABER MERKEZİ)