Facebook isim değişikliğine gidiyor

Facebook'un şirket adını değiştirmeyi planladığı iddia edildi. Uygulama isminin korunacağı, Facebook şirketinin bir ana şirket altına taşınacağı belirtildi.

Abone ol

DUVAR - Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya sitelerinden biri olan Facebook'un isim değişikliğine gideceği belirtildi. ABD medyası, Facebook'un meta veri tabanı oluşturma planını yansıtmak için şirket adını değiştirmeyi planladığını iddia etti. Buna göre, Instagram ve WhatsApp'ı da bünyesinde bulunduran Facebook şirketi bir ana şirket altına taşınacak.

The Verge'ün konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in şirketin yeni ismi konusunda atılacak adımı 28 Ekim'de yapılacak Connect konferansında açıklamayı planladığı, ancak açıklamanın daha erken de gelebileceği belirtildi. Sputnik'in aktardığına göre Facebook, uygulama ismi olarak korunacak, ancak Instagram ve WhatsApp'ı da bünyesinde bulunduran Facebook şirketi bir ana şirket altına taşınacak.

Facebook'tan yapılan açıklamada, 'iddialar ve dedikodular üzerine yorum yapılmayacağı' belirtildi. 

Habere göre, yeniden markalaşma, Facebook'un sosyal medya uygulamasını bir ana şirket altındaki birçok üründen biri olarak konumlandıracak ve bu da Instagram, WhatsApp, Oculus ve daha fazlası gibi grupları denetleyecek. Geçmiş yıllarda Google da benzer bir değişikliğe gitmiş ve Alphabet çatı kuruluşu altında çalışmalarına devam etmişti. (Kaynak: Sputnik)