Ambulans şoförü yol istedi, darp edildi

Çorum'da kırmızı ışıkta bekleyen araçtan yol isteyen ambulans şoförü darp edildi. Ambulansın içindeki hasta başka bir ambulansa alınarak hastaneye ulaştırıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Çorum'da içinde hasta olan ambulansın şoförü, kırmızı ışıkta bekleyen araçtan yol istedi. Yoluna devam eden ambulansın önü, yol istediği araç tarafından kesildi. Aracın içinden inen iki kişi, ambulans şoförünü darp etti.

AMBULANSIN ÖNÜNÜ KESTİLER

AA'nın haberine göre, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne hasta götüren ambulans şoförü Semih Erdi Özdemir, İnönü Caddesi Tuzcular Kavşağı'nda kırmızı ışıkta bekleyen ve içinde E.B. ile O.B'nin bulunduğu 42 KS 646 plakalı otomobilden korna çalarak yol istedi. Kavşaktan hareket ettikten sonra yaklaşık 50 metre ileride araçlarıyla ambulansın önünü kesen iki zanlı, otomobilden inip ambulans şoförü Özdemir'e saldırdı. 

Sağlık ekibinin yardım çağrısı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulanstaki hasta, başka bir ambulansa alınarak hastaneye ulaştırıldı. Gözüne darbe alan ambulans şoförü de arkadaşlarınca sağlık raporu almak üzere Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Polis ekiplerince gözaltına alınan iki zanlının işlemleri sürüyor. (HABER MERKEZİ)