Amber Heard’ün 'Aquaman 2'den çıkarılması için 2.7 milyon kişiden imza

Amber Heard, "Aquaman 2" filminden çıkarılsın kampanyası büyümeye devam ediyor. Johnny Depp ile mahkeme süreci devam eden oyuncuya karşı başlatılan kampanyaya milyonlarca kişi imza attı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Oyuncu Amber Heard’ün "Aquaman 2" filminden çıkarılması için uzun zaman önce hazırlanan bir Change.org kampanyası, Heard'ün Johnny Depp ile devam eden davası nedeniyle yeniden gündeme geldi. 3 milyon imzaya ulaşması hedeflenen “Doğru şeyi yapın. Amber Heard’ü Aquaman 2’den çıkarın” başlıklı kampanya, şu anda 2 milyon 600 binin üzerinde katılımcı tarafından imzalandı.

Kayıp Rıhtım'ın aktardığına göre, resmi adı "Aquaman and the Lost Kingdom" olarak açıklanan devam filmin çekimleri Aralık 2021'de tamamlandı. Söz konusu kampanya ilk çıktığı sıralarda filmin çekimleri henüz başlamamışken ortaya çıkan iddialarda Heard’ün filmde yer almayacağı söylentileri çıksa da, oyuncu bu iddiaları yalanlamıştı.

"Aquaman 2", 17 Mart 2023’te vizyona girecek. Güncel davanın seyri sonrasında Warner Bros. ve DC’nin oyuncu ile ilgili nasıl bir karar alacağı bilinmiyor. 

NE OLMUŞTU?

Şubat 2015’te evlenen ve Mayıs 2016’da boşanan çiftin arasındaki süreç, Depp’in Heard aleyhine Washington Post gazetesine aile içi istismar hakkında kaleme aldığı 2018 tarihli yazı için 50 milyon dolarlık iftira davası açması ile devam ediyor. Johnny Depp, adı açıklanmamasına rağmen yazı sonrası kariyerinin onarılamaz bir şekilde zarar gördüğünü ve günler sonra "Karayip Korsanları" serisinden kovulduğunu söyledi. Amber Heard, asılsız olduğu iddia edilen bu savunması nedeniyle geçen sene kendisine 100 milyon dolarlık bir tazminat davası daha açmıştı.

Ayrıca, The Sun’da yayınlanan bir makale nedeniyle gazeteye dava açan Depp, mahkemeyi kaybetmesi sonrası Fantastic Beasts serisinin devam filmi olan "Fantastic Beasts 3: The Secrets of Dumbledore" filminden de kovulmuştu.