Altaylı'dan seçim yazısı: Çok çirkin bir süreç pek yakında başlayacak

CHP içinde iktidarla 'fazlasıyla içli dışlı olmuş' isimler olduğunu belirten Altaylı "Seçim yaklaştıkça bunların devreye girdiğini göreceğiz. Çok çirkin bir süreç pek yakında başlayacak" diye yazdı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısının 'İktidarları muhalefet devirmez' başlıklı bölümünde, muhalif zannedilen kimi medyanın ve kimi medya mensuplarının iktidarla, kimi bakanlarla ve kimi kurumlarla çok yakın ilişkileri olduğunu öne sürdü. CHP içinde ve yakın çevresinde iktidarla 'fazlasıyla içli dışlı olmuş isimler' olduğunu belirten Altaylı, yazısında şu iddiaları kaleme aldı:

"Muhalif bile görünseniz, 20 yıllık dönemde kurulmuş ilişkiler, yürütülen işler, içli dışlı olunmuş yapılar var. İktidar partisi ile FETÖ’nün en azından bir kanadının yeni bir uzlaşı yapmış olmasının muhalefetteki etkileri var. Muhalif zannedilen kimi medyanın ve kimi medya mensuplarının iktidar ile, kimi bakanlar ile, kimi kurumlar ile çok yakın ilişkileri var. Seçim yaklaştıkça bunların devreye girdiği ve muhalefet bloğunu nasıl bozmaya çalıştıklarını göreceğiz.

Ve tabii HDP var. Muhalif bloğu bozmak, muhalif blokta çatlak yaratmak için daha HDP içindeki unsurlar devreye girecek, sokulacak. Bunu engelleyebilecek tek kişi olan Selahattin Demirtaş’ın içeride olması boşuna değil. Emin olun çok şaşıracağınız, çok hayal kırıklıkları yaşayacağınız çok çirkin bir süreç pek yakında başlayacak. Ama emin olun bunların hiçbir önemi yok. Türkiye’de iktidarlar alternatifi daha iyi olduğu için yıkılmıyor. Millet daha kötüsü nasılsa olmaz dediği için yıkılıyor."