Almanya'da rekor vaka artışı: Günlük sayı mart ayını geçti

Almanya'da son 24 saatte 6 bin 638 yeni korona vakası tespit edildi. Ülkede bir önceki 'rekor', 6 bin 294 vaka ile 28 Mart günü kırılmıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Korona virüsü salgınının ilk günlerinde aldığı sistematik önlemlerle övgü toplayan Almanya'da, yeni vakalardaki artış hızının önüne geçilemiyor. Ülkede son 24 saatte 6 bin 638 yeni vaka ile rekor kırıldı. 

TOPLAM SAYI 341 BİNİ GEÇTİ

Bu veri kayıtlara, Almanya'da salgının ilk patlak verdiği mart ayından bu yana tespit edilen en yüksek günlük vaka sayısı olarak geçti. Ülkede bir önceki 'rekor', 6 bin 294 vaka ile 28 Mart günü kırılmıştı. Son verilerle, Almanya'da bugüne dek bildirilen toplam vaka sayısı 341 bin 223'e yükseldi. 

MERKEL: İKİNCİ DALGAYI DURDURMAK BİZİM ELİMİZDE

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 16 eyalet başbakanıyla sekiz saat süren toplantı sonrası dün akşam yaptığı açıklamada, "Çok büyük bir ikinci dalganın başında olduğumuz kesin. Bu ikinci dalganın başlangıcında, enfeksiyonları durdurup durdurmamak bizim elimizde. Ne kadar uzun bekler ve ne kadar kararsız davranırsak, ikinci dalga sağlığımızı ve ekonomimizi de o kadar çok etkiler" demişti. Almanya'da eyalet yönetimleri de dün, önlemleri artırma kararını açıklamıştı. (DIŞ HABERLER)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR