Almanya Ukrayna'ya ağır silah sevkiyatına ilk kez onay verdi

ABD öncülüğünde Ramstein Hava Üssü'nde 40 ülkeden temsilciyle yapılan toplantıya katılan Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, Ukrayna'ya ilk kez ağır silah sevkiyatının onaylandığını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Almanya'da ABD öncülüğünde Ramstein Hava Üssü'nde 40 ülkenin katılımcı olduğu savunma bakanları toplantısı yapıldı. Aralarında NATO üyesi ülkelerin de bulunduğu savunma bakanlarının katıldığı toplantıda, Ukrayna'ya ağır silah tedariki masaya yatırıldı.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin toplantıdan görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Austin, 40'tan fazla ülke temsilcilerinin Ukrayna'nın güvenlik taleplerine yanıt üretmek için bir araya geldiği mesajı verdi.

UKRAYNA'YA GEPARD UÇAKSAVAR TANKLARI GİDİYOR

Toplantıya katılan Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, Ukrayna'ya Gepard uçaksavar tanklarının Ukrayna'ya teslimatı için onayın verildiğini duyurdu. Lambrecht, Almanya hükümetinin Ukrayna'ya ağır silah gönderme kararını ilk kez uyguladığını da belirtti.

Almanya topraklarında Ukrayna askerlerine topçu sistemler konusunda eğitim vermek için ABD'yle çalıştıklarını da ifade eden Lambrecht, Ukrayna'ya askeri desteğin devam edeceğini söyledi. (DIŞ HABERLER)

Etiketler almanya ukrayna