Alman sanatçı Sebastian Bieniek evinde ölü bulundu

Sanatçı Sebastian Bieniek, 46 yaşında öldü. Bieniek'in birden fazla kaburga kemiğinin kırılmasına bağlı akciğer kanaması sonucu öldüğü belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Alman sanatçı Sebastian Bieniek, evinde ölü bulundu. 46 yaşındaki Bieniek'in cesedi ölümünden 3 gün sonra bulundu.

Sanatçının resmi sitesinde paylaşılan habere göre, Sebastian Bieniek, 6 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 20.00 sıralarında Berlin'de Prasnik Restoranı'nda sanatçılar Philip Topolovac, Marek Brodecki ve küratör Christian Kobald ile birlikte yemek yerken görüntülendi. Philip Topolovac, Marek Brodecki ve Christian Kobald gece 0.00 ile 01.00 saatleri arasında Prasnik'ten ayrıldıktan sonra Bieniek, yine Torstrasse'de bulunan yakınlardaki Neue Odesse Bar'a gitti. 

Barın eski müdürü ve birkaç görgü tanığının açıklamalarına göre sarhoş olduğu belirtilen Bieniek, gece 02:30 civarı bardan ayrılmadan önce birkaç uyuşturucu satıcısıyla tartışma yaşadı. İddialara göre, Bieniek bardan ayrılırken bu kişiler sanatçıyı takip ederek dövdü. Failler kaçarken Bieniek, Charite Hastanesi acil servisine kaldırıldı.

Birden fazla kaburga kırığı tespit edilen Bieniek, sabah saat 4 civarında  taburcu edildi. İki gün sonra (9 Şubat 2022) Bieniek'in kaburga kemiğindeki kırıklar ciğerini keserek kanla dolmasına neden oldu. Kendi kanında boğularak ölen sanatçı 12 Şubat 2022'de dairesinde ölü bulundu. Sanatçının ölüm tarihi 9 Şubat olarak belirlendi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)