Ali Yerlikaya'dan AK Partili belediye başkanının yargılanmasına izin

Yerlikaya, Nazilli belediyesinin önceki dönem MHP’li Belediye Başkanı Alıcık ile geçtiğimiz aylarda İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen mevcut Belediye Başkanı Özcan hakkında soruşturma izni verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Aydın'ın Nazilli'de Revizyon İmar Planı'nı mevzuata aykırı, imar kirliliğine ve kentin siluetinin bozulmasına neden olacak şekilde değiştirme ve belediyeye ait arazilerin üzerindeki ürünleri bazı şahıslara ihalesiz verme suçlamasıyla önceki dönem ve mevcut belediye başkanları ile meclis üyelerine yargı yolu göründü.

Halk TV'de yer alan habere göre, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya imzasıyla başkan ve meclis üyeleri ile iki bürokratın yargılanmasına izin veren yazısı taraflara tebliğ edildi.

AK PARTİLİ ÖZCAN DA LİSTEDE

Seçildiği İYİ Parti'den istifa ederek 23 Kasım 2022'de AK Parti'ye geçen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile Emlak İstimlak Müdür Vekili Ali Dürge hakkında belediye arazileri üzerinde bulunan portakal, zeytin, ot gibi ürünleri ihale yapılmadan, rekabet şartları oluşturulmadan, tutanakla bazı kişilere verilmesi suçu işledikleri belirlendi.

Yerlikaya, AK Partili Başkan Özcan'a görevli personele mobbing uygulama suçlamasına ise soruşturma izni vermedi.