Ali Babacan: O kurtuluş gününde, Ankara’da birileri yerinden zıplayacak

İstanbul’da katıldığı iftarda konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “O kurtuluş gününde mührü damlaya öyle basacağız ki Ankara’da, Beştepe'de birileri yerinden zıplayacak” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul İl Teşkilatı iftar programı düzenledi. İftar programına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

İftar programında konuşma yapan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"Gönül isterdi ki gülen yüzlerle bolluk içerisinde yaşayabilseydik" diyen Babacan, "Gönül isterdi ki işçimiz emeklimiz mutlu olsaydı. Gönül isterdi ki kadınlar mutlu, gençler umutlu olsun. Bir yandan ülkemizin haline üzülüyoruz, diğer yandan yanı başımızdaki coğrafyamıza bakınca şükrediyoruz. Bu ülke her zorluğu aşabilecek büyüklüktedir. Yeter ki demokrasi güçlü olsun, adaletle yönetilsin" ifadelerini kullandı.

'ÜLKEYİ ÖFKEYE TESLİM ETMEYECEĞİZ'

Seçimlerin yaklaştığına dikkat çeken Babacan, şunları söyledi:

"Türkiye bir karar anına doğru ilerliyor. Sokaklara bakıyorum sandık gününü iple çekiyorlar. Sandık gününe az kaldı. DEVA Partisi bu seçimlere kendi adı ve şanıyla ve amblemiyle girecek. Hayırlı uğurlu olsun. O kurtuluş gününde mührü damlaya öyle basacağız ki Ankara’da, Beştepe'de birileri yerinden zıplayacak. DEVA, damla damla sel olacak tüm barajları yıkacak. Daima ileriye somut çözümlerle çalışıyoruz. Özgürlük ve adalet için çalışıyoruz. Türkiye’yi öfkeye teslim etmeyeceğiz. Adaletin olmadığı tek bir yola dahi girmeyeceğiz."

'TÜRKİYE'NİN TÜM DEMOKRATLARINA SESLENİYORUM'

Partisine katılım çağrısı yapan Babacan,“Türkiye’nin tüm demokratlarına seslenmek istiyorum. Gelin DEVA Partisi'nde birleşelim. Gelin hep beraber kazanalım. Ben milletimizin vicdanına güveniyorum. Meclis seçimlerinde DEVA Partisi büyük bir Zafer kazanacak. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6’lı masanın adayı büyük bir zafer kazanacak. Biz 6’lı masada demokrasiyi kurtarmak için el ele verdik. Bu açlık, adaletsizlik, yoksulluk sona erecek. Tüm Türkiye’nin yüzü gülecek" dedi.

1 Mayıs işçi bayramını da kutlayan Babacan, "Alın teriyle, akıl teriyle çalışan tüm emekçilerin emek ve dayanışma gününü kutluyorum" diye konuştu. 

İMAMOĞLU: DEMOKRASİ YOKSA GERÇEK ANLAMDA SİYASETÇİ DE YOKTUR

Programda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyasetin toplumsal buluşmayı hedeflemesi gerektiğini söyledi.

İmamoğlu, "Konuşurken 'demokratik siyaset', 'demokratik yönetim' gibi kavramlar kullanıyoruz ya, aslında ne yazık ki biraz söz israfı yapıyoruz. Çünkü bugünün dünyasında, eğer bir siyaset ya da yönetim tarzı, demokratik değilse ne siyasetten ne yönetimden söz edebiliriz. Demokrasi yoksa, ortada gerçek anlamda siyasetçi de yönetici de yok demektir" dedi.

'6 SİYASİ PARTİNİN BİR ARAYA GELMESİ BİZE UMUT VERİYOR'

"Özünde demokrasiyi barındırmayan her türlü siyaset, yönetim sonuç itibariyle bir dayatmadır, zorbalıktır" diyen İmamoğlu, "Türkiye’yi iki kutba ayrılmış bir toplum haline getirmek isteyenler, ayrıştırma gayreti ve düşmanlık hisleriyle siyaset yapanlar için iyi biliyoruz ki, yolun sonuna gelinmiştir. Bu ülkenin iyi kalpli, gönlü temiz insanlarının vicdanlarında artık kesinlikle onlara yer olmadığını biliyoruz" ifadelerini kullandı.

6 siyasi partinin güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması yürüttüğünü hatırlatan İmamoğlu, "Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında, yepyeni bir sayfa açacak ve bu ülkede farklılıklarımızla bir arada, özgür ve mutlu bir yaşamı hep birlikte kuracağız. Bize bu umudu veren en önemli gelişme, hiç kuşkusuz 6 siyasi partinin Türkiye’yi güçlendirilmiş parlamenter sisteme taşıma kararlılığıyla bir araya gelmiş olmasıdır" diye konuştu.

'BU BİRLİKTELİK ÖNÜMÜZE ÇOK KIYMETLİ BİR SAYFA AÇACAK'

6 siyasi partiye ve liderlerine büyük bir sorumluluk düştüğünü belirten İmamoğlu, "Bu sorumluluk bilinciyle davranarak, ülkemiz adına umut olan tüm liderlere ve özellikle bugün burada bizi onurlandıran Sayın Ali Babacan’a hepinizin huzurunda yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamlarını ileten Ekrem İmamoğlu, "Elbette bu akşam burada olacağımı bilen ve kendisini aradığımda, 'Çok kıymetli Ali Babacan’a ve onun nezdinde bütün DEVA Partililere selamımı ilet' diyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sizlere selamını iletiyorum. İnanıyorum ve biliyorum ki, Türkiye’de her şey çok güzel olacak. İnanıyor ve diliyorum ki, 6 siyasi partinin bu birlikteliği önümüze çok kıymetli bir sayfa açacak" şeklinde konuştu.