Aleyna Yurtkölesi'ni katleden Shayan Kheyrian tutuklandı

Denizli'de üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Aleyna Yurtkölesi'nin, 25 yaşındaki İranlı Shayan Kheyrian tarafından öldürüldüğü belirlendi. Kheyrian tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol

Ayhan Çimendağ

DENİZLİ - Evinde ölü bulunan Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğrencisi 22 yaşındaki Aleyna Yurtkölesi'nin, 25 yaşındaki Shayan Kheyrian tarafından planlı bir şekilde katledildiği ortaya çıkıt. 

GİZLENEREK GELMİŞ HER ŞEYİ PLANLAMIŞ

Emniyet güçlerinin yaptığı incelemeye göre Shayan Kheyrian, Aleyna Yurtkölesi'nin Manisa'da bulunan ailesinin yanından Denizli'ye geldiğini öğrendi. Olay günü genç kadının evine eldiven ve kar maskesi takıp kapüşonlu halde gelen Kheyrian, Yurtkölesi'ni boğarak öldürdü. Zanlı, genç kadının telefon ve bilgisayarını da alarak evden uzaklaştı. Polis, telefon ve bilgisayarı evin yan tarafındaki arsada buldu.

MANİSA'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Adli tıp raporu ile boğulduğu ortaya çıkan Aleyna Yurtkölesi, işlemlerin ardından ailesinin yaşadığı Manisa'nın Şehzadeler ilçesine götürüldü. Yurtkölesi, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Kırtık Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla toprağa verildi. Korona virüsü tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda katılımın olduğu cenaze töreninde anne Zekiye ve baba Mehmet Yurkölesi güçlükle ayakta durdu.

Manisa'da cenaze töreni devam ederken, katil zanlısı evinde yakaladı. Emniyette alınan ifadelerinin ardından savcılığa sevk edilen Shayan Kheyrian'ın suçunu kabul ettiği öğrenildi. Bir kafede garson olarak çalışan İran uyruklu Shayan Kheyrian, savcılık ifadesinde olayı anlattıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.