Alçı'dan Özdağ'a: Marksistler bile dört vekil aldı, Zafer Partisi sıfır çekti

Nagehan Alçı ile Ümit Özdağ arasında karşılık tweetlerle yaşanan tartışma gündem oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Nagehan Alçı kendisi hakkında sosyal medya hesabından “Siyasi duruşundan ise gerçekten tiksindiğimi ifade etmek isterim” diyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a karşılık verdi.

Alçı, "Türk milleti, 14 Mayıs’ta kendisine çok sert bir tokat attı, sandığa gömüldü. Hala ders almıyor, utanmıyor…" ifadelerini kullandı. 

Ümit Özdağ dün akşam Twitter hesabından, şunları yazmıştı:

"Nagehan Alçı biraz önce Habertürk’te ‘Zafer Partisi Kürt düşmanı bir partidir’ demiş. Öncelikle Zafer Partisi ve bilim Kürtleri ve Zazaları Türk Milleti’nin tarihi, kültürel ve soy açısından ayrılmaz parçası olarak kabul eder. Kendimize düşman olmayacağımıza göre Kürt düşmanı olmamız mümkün değildir. Ancak Zafer Partisi, PKK’yı destekleyen kim ise Kürt, Zaza, Türk veya İŞiD/FETÖ’yü destekleyen Türk, Kürt, Zaza ve kim olur ise olsun düşmandır. Yıllardan bu yana birlikte PKK’ya karşı mücadele ettiğim, çaylarını içip yemeklerini yediğim, benim için kurşun yemeğe hazır olan Muş, Bingöl, Mardin, Şırnak ve diğer birçok yerde Türk bayrağı için savaşan bütün korucu kardeşlerimi ve 1980’lerin sonundan itibaren en ağır terör şartları altında yaşayan güneydoğunun bütün vatanseverlerini sevgi ile kucaklıyorum. Nagehan Alçı’nın siyasi duruşundan ise gerçekten tiksindiğimi ifade etmek isterim.”

'TAM BİR HEZİMET YAŞADI'

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Ümit Özdağ’a, kendisi hakkında attığı tweeti alıntılayıp cevap verdi. Alçı, “Ümit Özdağ gibi bir ırkçı-faşistin benden nefret etmesi benim için şeref madalyasıdır” sözleriyle başladığı paylaşımında şunları yazdı:

“Özdağ, Kürt yurttaşlarımıza düşman. Gayrimüslim ve göçmen kardeşlerimize de düşman. Türk milleti, 14 Mayıs’ta kendisine çok sert bir tokat attı, sandığa gömüldü. Hala ders almıyor, utanmıyor… Marksistler bile 4 milletvekili çıkarırken Ümit Özdağ sıfır çekti. Sandıkta tam bir hezimet yaşadı Zafer Partisi. Bakalım bu büyük mağlubiyete rağmen kendisinden çok daha başarılı, genç ve popüler olan Sinan Oğan'a ZP genel başkanlık koltuğunu bırakma erdemini gösterebilecek mi?” (HABER MERKEZİ)