Berat Albayrak'ı danışmanı savundu: Sırça köşklerinden milletin cebine göz dikmiş akbabalarla mücadele eden adamdır

Berat Albayrak'ın danışmanı Medet Nebi Yanık, Albayrak'ın Katar'a ekonomi danışmanı olacağı yönündeki iddialara tepki gösterdi. Yanık, "Sırça köşklerinden milletin cebine göz dikmiş akbabalarla mücadele eden adamdır. Bu adama haksız yere saldırı oldukça buradan alacakları cevaplar da zorlarına gitmesin kimsenin" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak'ın danışmanı Medet Nebi Yanık, istifa ardından konuştu. Albayrak'ın istifasının ardından hakkında dile getirilenlere Twitter hesabından yanıt veren Yanık, Albayrak'ın Katar Devleti'ne ekonomi danışmanı olduğuna yönelik bir iddianın yer aldığı habere tepki gösterip “Bi bitmediniz ya. İtin, uğursuzun, hainin, düşmanın canını öyle yakmışız ki sağlık sorunları yüzünden görevlerimizden affımızı istemiş olsak bile yalan habere devam ediyorsunuz. Ne diyelim Elhamdülillah!!” ifadelerini kullandı.

Ancak bu ifadelerin yer aldığı paylaşımın kısa bir süre sonra silindiği görüldü.

'KİMSENİN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN ÇALIŞTI'

Yanık daha sonraki paylaşımlarında da Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanı görevinde bulunduğu süreçte “ekonomiye saldıran düşmanlarla” mücadele ettiğini söyledi. Albayrak’a haksız yere saldırı olduğunu söyleyen Yanık, “Bu adama haksız yere saldırı oldukça buradan alacakları cevaplar da zorlarına gitmesin kimsenin” dedi.

Yanık tweet'lerinde şu ifadeleri kullandı: “Daha ağır hakaretleri hak eden, bu aziz millete silah doğrultup iradesini teslim almaya çalışan, sonrasında silah ile yapamadıklarını ekonomimize açıktan saldırarak yapmaya çalışan düşmanlara, sonrasında pandemi süreciyle dünyanın girmiş olduğu sıkıntılı süreçle beraber, Sn. Cumhurbaşkanımız önderliğinde ekibiyle birlikte gece sabahlara kadar çalışıp, milletimizin bir tek ferdinin dahi mağdur olmaması için bedenini taşın altına koyan adamdır Sn. Berat Albayrak. Sırça köşklerinden milletin cebine göz dikmiş akbabalarla mücadele eden adamdır. Bu adama haksız yere saldırı oldukça buradan alacakları cevaplar da zorlarına gitmesin kimsenin. Amacımız kimseyi kırmak üzmek değil ama insanların özgürlük alanlarına yalanlarla saldırı yapmak da kimsenin hakkı değil diye düşünüyorum.” (HABER MERKEZİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR