Aksaray'da kayıp 2 çocuk ölü bulundu

Aksaray'da akşam saatlerinde gezmeye çıkan ve eve dönmeyen 14 yaşındaki iki çocuğun cesedi, 5 metre aralıkla baraj göletinde bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde, akşam saatlerinde gezmek için evlerinden çıkan Muhammet Sevim (14) ile aynı yaştaki arkadaşı Ahmet Bektik'ten haber alamayan aileleri, çocukların elbiselerini Bozkır baraj göletinin yakınlarında bulunca jandarmaya haber verdi.

Muhammet Sevim (solda) ve Ahmet Bektik, aynı gün aynı hastanede doğmuştu.

AFAD'a bağlı dalgıçlar su altında, jandarma ve köylüler de barajın çevresindeki arazide iki çocuğun bulunması için arama çalışması başlattı. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu da köye gelip, arama çalışmalarını izledi.

Gölette, AFAD Su Altı Arama Timi'nin yaklaşık dört saat süren arama çalışmaları sonucu Ertuğrul Gazi İmam Hatip Lisesi 8'inci sınıf öğrencisi olan Sevim ve sınıf arkadaşı Bektik'in cesedi kıyıya yakın bir noktada 5 metre aralıklarla bulundu. Çalışmaları izleyen aile bireyleri, cesetlerin sudan çıkartılmasıyla sinir krizi geçirdi. İki çocuğun anne ve babasına hazırda bekleyen sağlık görevlileri müdahale etti. Cesetler, otopsi için Ortaköy Devlet Hastanesi'ne götürüldü. (AKSARAY/AA-DHA)