Akbelen'den Barselona'ya çağrı: Limak'a verdiğiniz ihaleyi iptal edin

Akbelen'de ağaçların kesilmemesi için mücadele veren İkizköy Komitesi uluslararası kamuoyuna dört dilde çağrı yaparken Barselona Futbol Kulübü'ne de seslendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Muğla Milas'ta Akbelen Ormanı'nın katledilmemesi için mücadele veren İkizköy Komitesi, uluslararası kamuoyuna dört dilde açıklama yayınladı. İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Fransızca yapılan açıkma metninde "İçtaş-Limak Şirketi, termik santralleri için bu ormanı kömür madenine dönüştürmeyi hedefliyor. Ancak maden bununla sınırlı kalmayacak ve tarım alanlarına, ormanlara, zeytinliklere yayılmaya devam edecek. Dolayısıyla iklim krizinin açıkça en önemli küresel sorun olduğu bir bağlamda Muğla ekosistemini korumak ve bölge halkından çok sayıda kişinin kanserden ölmesini önlemek için Akbelen Ormanı’nı mutlaka korumalıyız. Bu nedenle bu katliam ne pahasına olursa olsun durdurulmalıdır" denildi.

BARSELONA'YA DA SESLENİLDİ

Açıklamada İspanyol’un Barselona Futbol Kulübü’ne de şöyle seslenildi: 

"Barselona futbol takımının yeni stadyum inşaatı ihalesini Limak Holdinge verdikleri bilgisini aldık. Barselona ekibine çağrıda bulunuyoruz; bizimle dayanışma içinde olun ve bu ihaleyi iptal edin. Ekolojik mücadelemiz tüm canlılar için refah dolu bir yaşam sağlamayı amaçlamaktadır. Ekolojik mücadele, demokratik mücadelenin merkezinde yer alır. Bu nedenle çağrımız demokrasiye inanan herkesedir. Sesimiz olun ve bu mesajı tüm dünyaya yayın. Bu eko kırımı durdurmak için bizimle dayanışma içinde olun.” (HABER MERKEZİ)

Etiketler akbelen limak barselona