Akbank'tan yeni açıklama: Sistemlerimizi devreye almayı planlıyoruz

Sistemde yaşanan arıza nedeniyle İki gündür işlem yapılamayan Akbank'tan yeni açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sistemsel bir arıza nedeniyle işlem yapılamadığını duyuran Akbank yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Sistemlerimizi önümüzdeki saatlerde kademeli olarak devreye almayı hedefliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Bankadan yapılan açıklamada, "6 Temmuz'da başlayan ve bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler sürmektedir. Müşterilerimize hizmet verdiğimiz tüm kanallarımız bu sorundan etkilenmektedir. İlgili birimlerimiz ve teknoloji iş ortaklarımız çözüm için çalışmalarına devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben işlemlerimiz devam edecektir. Müşterilerimiz, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız önlemlere Akbank.com'dan ulaşabilirler. Bu süre zarfında hizmetlerimizde yaşanan aksaklıklar için özür diliyoruz."

'KADEMELİ OLARAK DEVREYE ALACAĞIZ'

Akbank'ın açıklamasında, "Hizmetlerimizdeki kesintileri gidermek için yoğun çalışmalarımızı teknoloji iş ortaklarımızla beraber aralıksız sürdürüyoruz. Sistemlerimizi önümüzdeki saatlerde kademeli olarak devreye almayı hedefliyoruz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Süreçten etkilenen başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızdan özür dileriz" denildi.

Dün sabah saatlerinde sistemi çöken Akbank, üzerinden halen binlerce müşterisini mağdur eden problemi çözemedi. Sabah saatlerinde bankadan yapılan açıklamada sorunun "anabilgisayardaki teknik arızadan kaynaklandığı" ifade edilirken, siber saldırı iddiaları da yalanlandı. Banka tarafından yapılan açıklamaları tatmin edici bulmayan ve saatlerdir hiçbir işlem yapamayan kullanıcılar tepkilerini sosyal medya üzerinden göstermeye devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

 

Etiketler akbank arıza