AK Partililerin cevabını en çok merak ettiği soru

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bütçe konuşmasında AK Partili vekiller onlarca kez “Aday mısınız” diye sordu, Numan Kurtulmuş, "Cumhurbaşkanlığı adaylığına biraz daha fazla yakın olduğunu gördüm" dedi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA – 2022 yılı bütçe görüşmeleri Meclis Genel Kurulu’nda başladı. 12 gün kesintisiz sürecek görüşmelerin ilk gününde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bütçenin geneli üzerinde söz alırken, siyasi parti grupları adına da birer saati bulan konuşmalar yapıldı. AK Parti milletvekilleri ile muhalefet partisi milletvekilleri arasında çok sayıda sataşma yaşanan görüşmelerde en çok sorulan soru CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı oldu.

RAMAZAN CAN’A BU KEZ YANIT YOK

2021 yılı bütçe görüşmelerinde AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, CHP lideri Kılıçdaroğlu konuşurken “Aday ol, aday!” diye seslenmiş, Kılıçdaroğlu da “Benim aday olup olamayacağımı size kim söyledi?” diye karşılık vermişti. Bu sözler üzerine de Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konuşulmaya başlanmıştı. Ramazan Can 2022 yılı bütçe görüşmelerinde de Kılıçdaroğlu’na konuşması sırasında birçok kez “Aday mısın?” diye sordu, ancak Kılıçdaroğlu yanıt vermedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ADAYLIK YANITI: GELİYOR GELMEKTE OLAN…

Bu arada AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz da “Aday olacak mısınız? Aday olun bence” diye seslendi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, “Benim adaylığım niye seni bu kadar ilgilendiriyor, ha? Gel, gel, gel, geliyor gelmekte olan unutma! Geliyor gelmekte olan unutma sen!” yanıtı verdi.

BAKIN GİDECEKLERİNİ BUNLAR DA BİLİYOR…

Kılıçdaroğlu’nun bu yanıtı sonrası da AK Parti Milletvekilleri Salih Cora, Alpay Özalan defalarca “Aday mısın” diye seslenmeye devam etti. Kılıçdaroğlu ısrarlı sözler üzerine bu kez Özalan’a “Patlama, patlama! Bir şey daha söyleyeyim: Bakın, gideceklerini bunlar da çok iyi biliyor” diye yanıt verdi.

KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINA BİRAZ DAHA FAZLA YAKIN…

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye çıkan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da adaylık konusunu gündeme getirdi. Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu’nun bir önceki yılda hararetli bir konuşma yaptığını hatırlattı, “Dedik ki: "Acaba Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan eder mi? Ben açıkçası, Kılıçdaroğlu'nun bu seneki konuşmasında Cumhurbaşkanlığı adaylığına biraz daha fazla yakın olduğunu gördüm ama burada bu isimlendirmeyi yapmak haddimize değildir, bize düşmez” dedi.