AK Partili Mehmet Metiner: Ayhan Bilgen mahallemizin çocuğudur

AK Partili Mehmet Metiner, tutuklanan HDP’li siyasetçilere ilişkin konuştu. Metiner, yerine kayyım atanan ve tutuklanan Ayhan Bilgen için de, "Ayhan Bilgen mahallemizin çocuğudur" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Partili Mehmet Metiner, geçtiğimiz hafta HDP'ye yönelik başlatılan 'Kobani soruşturması' hakkında konuştu. Metiner, "HDP'ye yönelik topyekün bir saldırı yok" ifadelerini kullandı.

CNN Türk'ten Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, geçtiğimiz hafta tutuklanan ve yerine kayyım atanan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen için, “Ayhan Bilgen’i geçmişte de tanırım. Bizim mahallemizin çocuğudur. Hakkındaki yeni dellerin ne olduğunu bilmiyorum" diye konuştu.

"HDP’ye dönük bir topyekun saldırı yok" diyen Metiner şöyle devam etti: "HDP’lilerin Kars’ta yapılan baskınlarında ne çıktığını biliyor musunuz? Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan bırakıldı. Emine Ayna’yı tanımam. Ama Ayna ailesini tanırım. Bütün Ayna ailesi terörist değildir. Emine Ayna tepki gösterip ayrıldı partiden.” (HABER MERKEZİ)