AK Partili Birinci, kadınlara hakaret eden imama sahip çıktı

AK Parti MKYK üyesi Birinci 'Sokaklar kasap gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor' diyerek kadınları hedef alan imam Halil Konakçı'ya destek verdi: Üslupta sorunlar olabilir aşağılamak akıl dışı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Genel Merkez Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Mücahit Birinci, kadınları hedef alan "Sokaklar kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor" sözleriyle tepki toplayan imam Halil Konakçı'ya sahip çıktı. 

Twitter hesabından açıklama yapan ve Konakçı'ya gösterilen tepkilere 'akıl dışı' diyen Mücahit Birinci, şunları söyledi: "İmamlar siyasi değillerdir. Zira siyasetçilerin sırtlarında taşıdıkları yumurta küfeleri onlarda olmaz. Vazifeleri sadece namaz kıldırmak değil, özgürce, serbestçe Kur'an hakikatlerini ve İslam'ı anlatmalarıdır.

Üslupta bazı sorunlar olabilir, kastı aşan sözler, kürsü celali ile söylenmiş de olabilir. Bunu bahane ederek, bir İmama, dine, milletimizin maneviyatına, tesettür ayetlerine hakaret etmek, aşağılamak akıl dışıdır. Biz bu küfürbazları biliriz.

Onların derdi tek bir İmam ile değil, İslam dini ve aziz milletimizin manevi değerleri ile ilgilidir. Ayrıca, bu beyanlarım asla savunma pozisyonu olarak algılanmamalıdır. Savunma pasifliğinde falan değiliz. Bizim maksadımız durduğumuz noktayı ilan etmektir.

Bu vadide, açık bir şekilde ifade ediyorum ki, bir İmam'a yapılan tehditler, hakaretler, sövmeler topyekûn ayaklarımızın altındadır." (HABER MERKEZİ)