AK Partili belediye başkanı Hayrettin Demir hedef gösterdi: Muhtar görevden uzaklaştırıldı

Kentsel dönüşüm projesi protesto edilen AK Partili Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in suçladığı Gül Mahallesi Muhtarı Çağdaş Araz, görevden uzaklaştırıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mardin’in Yeşilli ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 500 evin yıkım çalışmalarına geçtiğimiz ekim ayında başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile Yeşilli Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen proje ile Tepebaşı ve Gül mahallelerinde başlanan çalışmalar kapsamında henüz anlaşma sağlanmayan insanların da evleri yıkılmak isteniyor.

BAŞKAN HEDEF GÖSTERDİ, KAYMAKAM GÖREVDEN ALDI

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, evlerini terk etmedikleri için aylardır baskılarla karşı karşıya olan mahalle sakinlerinin önceki gün elektrikleri kesildi. Zor kullanılarak evlerinden çıkarılacakları tehdidiyle karşılaşan mahalleliler, gerçekleştirdikleri protesto eylemi ile AK Partili Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir’i istifaya davet etti. Başkan Demir ise kendisini protesto edenlere dönük suçlamalarda bulunmakla yetindi. Gül Mahallesi Muhtarı Çağdaş Araz, protesto eylemlerini “organize ettiği” iddiasıyla eylemlerden hemen sonra Yeşilli Kaymakamlığı tarafından bir ay süreyle görevinden uzaklaştırıldı.

Araz, “Yapılan bazı hukuksuzlukları önleme çalışmalarını Belediye Başkanı hazmedemedi. Kentsel dönüşüm kapsamında evi yıkılan vatandaşların, aylarca paraları ödenmedi, mağdur oldular” dedi.