AK Partili Aydemir'den müsilaj açıklaması: Meymenetsizlik CHP'yi ifade eder

AK Partili İbrahim Aydemir Marmara Denizi'ndeki kirlilikle ilgili olarak “Meymenetsizlik uğursuzluk demek. Bu, CHP'yi ifade eder. Nerede iş başına gelmişler orada bir sevimsiz hal ortaya çıkmış” dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

Marmara Denizi'ndeki müsilaj (deniz salyası) ve kirliliğe dikkati çeken Aydemir, yaşanan kirliliğin 2 yıllık bir zaman diliminde olduğunu savundu.

“Hizmet ehli bir kadro ayrılınca, hizmetsizliğe uğramış İstanbul'da ortaya bu durumun çıktığını” söyleyen Aydemir, “Marmara'da kirlilik had safhaya varmış. Arkadaşlar, Türkçemizde çok özel kavramlar var. Bunlardan biri meymenet kavramıdır. Meymenet güzelliği ifade eder. Aksi olursa meymenetsizlik ortaya çıkıyor. Meymenetsizlik de uğursuzluk demektir. Tıpkı güdümsüzlük gibi bir şeydir bu. Bu, CHP'yi ifade eder. Nerede iş başına gelmişler, orada bir sevimsiz hal ortaya çıkmıştır. Bunun son yansıması İstanbul'dur. Daha önce İzmir var, İzmir'i görüyoruz belediyecilik açısından. Bu CHP anlayışıyla kaim bir haldir. O yüzden de ülke yönetimine Allah muhafaza gelseler, altı üstüne gelir” diye konuştu.

Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında TBMM Başkanı Mustafa Şentop'la ilgili sözlerini iftira olarak nitelendirdi ve şöyle devam etti:

“Sayın Başkanımız, dün çok özel mesajlar verdi. Had bildiren, yol, töre öğreten mesajlar verdi. Yaşı 80'e doğru giden bir isme, genç bir Meclis Başkanı nasıl bir yol izlemesi gerektiğinin altını çizerek, tarzı öğretti. Bunlar, 'Ben olsam böyle yaparım' diye düşünüyor, karşı tarafa suçlama yöneltiyor. Hizmetsizliğin altında yatan temel sebep, bunların birikimsizliğidir. Bunların dedikodularının altında yatan temel sebep budur.”

Süleyman Şah'ın bugün vefat yıl dönümü olduğunu, “Süleyman Şah'ı ifade eden damarın, bugün Recep Tayyip Erdoğan adını taşıdığını” söyleyen Aydemir, “O damar, Recep Tayyip Erdoğan'da yaşıyor. Tıpkı Sultan Abdülaziz'i hal edenlerin yaşadığı damarın CHP olması gibi. Biz, iyide güzelde, onlar ise negatif olanda, berbat olanda” ifadelerini kullandı. (AA)