AK Parti'den Akşener'in papatya çayı sözlerine 'rezene'li yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Papatya çayı iç" diyen Meral Akşener'e AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten yanıt geldi. Çelik "Tonlarca 'rezene çayı' içerek bile hazmetmek mümkün değildir" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef aldı. 

Çelik, Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri sebebiyle kınadığını söyledi ve Millet İttifakı'nı eleştirdi. Çelik'in paylaşımları şöyle:

"Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan dünkü grup toplantımızda eser ve hizmet temelli seviyeli bir seçim yarışı olması temennisinde bulunmuştu. Ancak İYi Parti Gnl Başk Sn Akşener’in Cumhurbaşkanımıza dönük ifadeleri, yakışıksız ve niteliksiz bir kampanya yürüteceklerinin ilanı oldu.

Sn Akşener yaptığı paylaşımda bir gerginlikten bahsediyor ve Cumhurbaşkanımıza karşı yakışıksız bir üslup kullanıyor. Kullanılan bu yakışıksız dili ve tutumu kınıyoruz, kendilerine iade ediyoruz.

Bu saldırgan üslubun sebebini biliyoruz. Kendi adaylarını ilan ettiklerinden beri PKK’nın defalarca açık destek ilan ettiği bir yapının parçası olarak yola devam etmek zorunda kaldıklarını görüyoruz. Kuşkusuz bunu tonlarca “rezene çayı” içerek bile hazmetmek mümkün değildir…"

'GERGİNLİĞİN ADRESİ...'

Çelik, Akşener'in Erdoğan'a verdiği papatya çayı tavsiyesine de tepki gösterdi ve şöyle devam etti:

"Şayet birileri siyasi gerginlik nerede diye tespit etmek istiyorsa, Sn Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı ilan edildiği anda yanındaki genel başkanlardan hangisinin gerginlik konusunda diğeriyle yarıştığına bakmalıdır…

Böylece aslında 7’li masada kimin günlük doz olarak kaç papatya çayı içmeye ihtiyacı olduğunu tespit edebilirler…

“Hakarete uğradım” diyerek masadan kalkmak, sonrasında mecbur kalıp tekrar o masaya oturmak nerede olduysa siyasi gerginlik oradadır… “Kumar masasıyla noter masası arasında kaldık” dedikten sonra mecburi geri dönüş nerede yaşanmış ise gerginliğin adresi orasıdır!

Aslında Sn Akşener’in şu anda tek dert etmesi gereken konu, kendi Cumhurbaşkanı adaylarına PKK tarafından üst üste açıklamalarla neden destek verildiği olmalıdır. Hatta kendi adaylarına destek vermek için PKK’nın eylemlerine ara verme kararı alması tüm gündemini işgal etmelidir."

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay'da temel atma töreni yapılmasına karşın temeli olmadığı ortaya çıkan, sonrasında ise "temsili bir görüntü" görüntü olduğu açıklaması yapılan olay ilgili eleştirilerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki göstermişti. Dün akşam bir canlı yayına katılan Erdoğan "Yalanla dolanla iş yapma. Yanlış yere maalesef kafanı çarpıyorsun dikkat et. Beni kendinle de uğraştırma" demişti. 

Akşener ise bu sözlere karşılık "Giderayak seni çok gergin gördüm Recep Bey. Akşamları papatya çayı iç, iyi gelir" demişti.