AK Parti'de yerel seçim değişimi: 'Yeni istifalar gelecek' iddiası

AK Parti'de yerel seçim sonrası dillendirilen değişim süreci başladı. İl başkanları düzeyinde yüzde 30'luk bir değişime gidilmesinin gündemde olduğu belirtiliyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti'de değişim süreci işlemeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçim sonrası verdiği "Yeri ve zamanı geldiğinde; kırmadan, dökmeden, küstürmeden değişimi yapacağız" mesajının uygulamaya koyulduğu belirtiliyor.

Rize, Adıyaman ve Batman il başkanlarının istifası sonrası gözler diğer illerde. Edinilen bilgilere göre, il ve ilçe başkanları düzeyinde başlayan istifalar sürecek.

NTV'nin aktardığı bilgilere göre, il başkanları düzeyinde yüzde 30'luk bir değişime gidilmesi gündemde. İl başkanları üzerinden yürütülecek olan değişim süreci, devam edecek.

Değişimle birlikte teşkilatlara yeni bir heyecan getirilmesi hedefleniyor. Değişim ilçe başkanları düzeyinde de sürdürülecek.

KONGRE TARİHİ NETLEŞİYOR

Erdoğan, kurmaylarına olağan kongre için çalışmaları yönünde de talimat verdi. Sürecin olağan sınırlarda tamamlanmasını isteyen kurmaylar, A takımını da değiştirecek olan büyük kongreyi 2025 yılının sonbaharına bırakmayı planlıyor.

Kongrelerin takvimi ise Erdoğan'ın yıl içindeki programıyla uyumlu hale getirilecek.

30 büyük şehirin tamamına gitmek isteyen Erdoğan'ın yurt içi ve yurt dışı programları dikkate alınarak illerdeki kongre tarihleri belirlenecek.

 

(HABER MERKEZİ)