AK Parti'de isim vermeden Soylu'ya tepki: Niyetin sorgulanır

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Yasin Bölükbaşı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun mesajı sonrası "Bir telefon ötede olan kişilere meramını buradan anlatmaya kalkıyorsan niyetin sorgulanır" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakan Süleyman Soylu'nun "Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest" şeklindeki açıklamasına Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den sonra AK Parti'den bir tepki daha geldi.

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Yasin Bölükbaşı sosyal medya hesabından, "Bir telefon ötede olan kişilere meramını buradan anlatmaya kalkıyorsan niyetin sorgulanır" mesajı paylaştı. Bölükbaşı peşinden de "Parti disiplini dava disiplinidir. Biz böyle gördük böyle öğrendik" diye yazdı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Soylu'nun sosyal medya paylaşımı sonrasında, "Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz. Adalet Bakanından da bu işleyişe müdahale etmesini bekleyemez. Adalet Bakanının cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve kimse kusura bakmasın asla da giymeyeceğim" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)