AK Parti Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür istifa etti

AK Parti Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür il kongresinde aday olmayacağını belirterek "Kongrede mesuliyeti başka bir dava arkadaşıma devredeceğim" dedi. Gür'ün ihaleler karşılığında rüşvet aldığı öne sürülmüştü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür, görevinden ayrılacağını açıkladı. 

Emrullah Gür sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada henüz tarihi belirlenmeyen 7. Olağan İl Kongresi’nde aday olmayacağını açıkladı.

Gür, şunları kaydetti: “Kongrede mesuliyeti başka bir dava arkadaşıma devredeceğim. İlk günkü aşk ile şuurumuza bağlı kalarak Hakkari’mizde partimizin başarısı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletimizin umudu, mazlumların gür sesi ve devletimizin başkanı, genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çalışmalarımıza canı gönülden devam edeceğiz. Girdiğimiz genel ve yerel seçimlerde teşkilatımızla birlikte alnımızın akıyla çıktık. Hakkarili hemşerilerimizle her daim yürek yüreğe istişareler edip onları dinledik.”


RÜŞVET İDDASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

AK Partili Gür’ün ismi bir süre önce rüşvet iddiasıyla gündeme gelmişti. Mezopotamya Ajansı’ın (MA) gündeme getirdiği ve TÜGVA Hakkari İl Başkanı Mustafa Can'a ait olduğu öne sürülen ses kayıtlarında, Gür'e her ihale için rüşvet verildiği iddia edilmişti.