AK Parti 'bildiri' sonrası olağanüstü toplantı kararı aldı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) yarın toplantı yapma kararı aldı. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, "Darbeci zihniyetin temsilcilerine gereken cevap verilecektir" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Emekli amirallerin yayımladığı bildiri sonrasında AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) olağanüstü toplantı kararı aldı. Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, NTV'de katıldığı canlı yayında, "Biz AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantımızı perşembe günü planlamıştık. Ancak bu son gelişmeler dolayısıyla yaptığımız değerlendirmeler neticesinde yarın AK Parti MYK, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Bu bildiriyi çok daha geniş bir şekilde değerlendireceğiz. Ele alacağız. Bu konuda takındığımız tavrı daha da güçlendirmek için gerekli adımları atacağız" dedi.

"Demokrasi tarihimizde sıklıkla karşılaştığımız bir bildiri ile karşı karşıyayız" diyen Şahin, bu durumun anayasal düzene karşı işlenmiş bir suç olduğunu söyledi. Şahin, "Gerek savcılık gerek mahkemeler gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine gereken cevap verilecektir" dedi.

MUHALEFETE TEPKİ: CUNTA HEVESLİLERİNE ZEMİN OLUTURUYOR

Şahin, muhalefetin tutumuna da tepki gösterdi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın ve İYİ Partili Aytun Çıray'ın açıklamalarına dikkat çeken Şahin, "Uzun süre sessizliklerini koruduktan sonra CHP Sözcüsü bir açıklama yaptı, 'buradan darbe çıkarmak sivil darbecilere mahsus bir özellik' dedi. Burada şunu ifade etmek lazım. Darbe artığı kesimler var. CHP'nin açıklamaları ortada. Bu bildiriye imza atarım diyen İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı'nın tavrı ortada. CHP'nin tutumu bildirinin altına imza atarım diyen İyi Parti Milletvekilleri cunta heveslilerine zemin oluşturuyor" diye konuştu.

ERDOĞAN YARIN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPACAK 

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yarın değerlendirme toplantısı yapacağı duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız yarın 15.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirecektir" ifadeleri kullanıldı. (HABER MERKEZİ)