AK Parti: Ayvatoğlu güçlü görünmek için fotoğraf çektirmiş olabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, genel merkez çalışanı olan ve uyuşturucu alırken çekilen fotoğraflarıyla tartışma yaratan Kürşat Ayvatoğlu'nun 'gündemin ön sıralarında olmaması' gerektiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti'den Kürşat Ayvatoğlu konusunda yeni açıklama geldi. CNN Türk yayınında Dicle Canova'nın sorularını yanıtlayan Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "güce ve nüfuza yakın olmak için bütün koşulları zorlayarak genel merkezde çalışmaya başladım" şeklinde açıklama yapan Ayvatoğlu için, "güçlü görünmek için bizimle fotoğraf çektirmiş olabilir" dedi.

AYVATOĞLU NASIL ZENGİN OLDU?

Hamza Dağ, Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili "Nasıl o kadar zengin oldu?" sorusuna ise "Konuyla ilgili bilgisi olmadığı" yanıtını vererek, "Nüfuzla kazandıysa yargı yolu açık. Yakın ekibimde çalışan biri değildi" şeklinde konuştu.

Ülkenin asıl konusunun yeni atılımlar ve ekonomi olduğunu söyleyen Dağ, Ayvatoğlu konusunun gündemde öne çıkmasını da doğru bulmadıklarını ifade etti. 

Dağ'ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

İŞİNE SON VERDİK: Ben Cuma günü de açıkladım yakın çalışma ekibimde değil, bizim buradan çıkartacağımız dersler var. Mevzunun diğer boyutlarına bakacak olursa burada biz bir kere haberdar olur olmaz bu kişinin işine son verdik. Daha çok dikkat etmemiz lazım, ortaya çıkan görüntülerden samimi olarak bize oy veren insanlar bunları AK Parti’ye yakıştıramadığı için üzüldüğünü görüyorum ve onlardan helallik istiyorum. Ama asıl mesele burada tartışmamız gereken meselelerden birisi de böyle bir konu meydana geldiğinde hangi partinin nasıl reaksiyon gösterdiğidir. Buradaki esas mesele zenginleşmenin kaynağı, bir seneki süre zarfında bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yargının bu konuda eli açık. Elinde delil, belge olanlar, iddiasını ortaya koyanlar, ticaret yaparak değil de nüfus ticareti yaparak, belediye, kamu hizmetleri noktasında çalışma yaparak durum varsa yargının önü açık. Ben uzun zamandır yakınımda çalışan biri olmadığı için, bizim sadece genel merkez mesaimiz yok. Bölgemize gidiyoruz. Memurluk yapan arkadaşlar var. Onlarla çok sıkı çalışma içinde olmazsınız. Çok yakın çalıştığım biri değil. Son dönemde 4-5 arkadaşta Covid vakası oldu. O dönem dışında yanımızda bulunmadı. Ben şahsıma yönelik bir operasyon olduğu konusunda bir bilgiye sahip değilim. İfadeye göre arkadaşları şantaj yapmış. Bizlerle güçlü görünmek için fotoğraf çektirmiş olabilir. Bu olay siyasetin ana gündem maddesi olmamalı.

CHP POZİTİF GÜNDEME ENGEL OLUYOR: Ne zaman pozitif bir gündem olsa özellikle CHP bunun önüne geçmek için engel oluyor, biz 2002'den beri sivil anayasayı söylüyoruz o zamandan beri muhalefet 'ne kadar engel olabilirim?' diye baktı, hâlâ da öyle bakıyor. Cumhurbaşkanımız çok net bir şey söylüyor, 'gelin anayasayı tartışalım 2023 seçimlerine bu anayasa ile gidelim' bunlar halk oyuna sunulabilir. Yeni anayasa noktasında muhalefetin bizi zorlayıp bizi masaya çekmesi lazım ama biz muhalefeti masaya çağırıyoruz. Muhalefetin sonbaharda seçim sözü de hiçbir realitesi olmayan bir söz, halkın böyle bir gündemi yok, vatandaşın böyle bir beklentisi yok. Vatandaş 2023'e kadar AK Parti'ye yetki verdi. Muhalefete bakarsanız geçen sene de seçim olacaktı. Gelin bu ülkeyi bu sivil anayasada buluşturalım hep birlikte, biz kendi çalışmamızı Cumhur İttifakı ile yapacağız, CHP böyle düşünüyorsa biz diğer partilerle de görüşeceğiz.

İRTİCA KORKUSU FETÖ PROPAGANDASI HALİNE GELDİ: Bizim irtica kelimesi üzerinden ürettiğimiz korkular bu ülkenin insanlarından, değerlerini yaşayan insanlarından çıkarttığımız korkular FETÖ'nün propagandası haline geldi. Cemaatlerin, tarikatların orduya girebilmesinin önünde irtica kelimesinin tek başına engel olmadığını biz tecrübe ile görmüş olduk. Olması gereken bir adımdı.

HDP'YE KAPATMA DAVASI: Biz AK Parti olarak kapatma davalarını zorlaştırma konusunda değişiklikler yaptık. İşin bir de ahlaki boyutu var, iddianameye baktığınızda HDP'nin yapmış olduklarına bakarsanız teröre vermiş olduğu destekleri görürsünüz. Almış oldukları karar neticesinde 6-7 Ekim olaylarında 33 tane insan vefat etti. 'Biz Kürtlerin sorunları ile alakalı siyaset yapıyoruz' diyorlar ama yaptıkları işlere baktığınızda PKK'nın işlerini yapıyorlar.

SİYASİ PARTİLER SEÇİM KANUNU: Bu konuda bir gündem oldu, biz de bazı çalışmalar yapıyoruz. Daha önceki tecrübelerden yola çıkarak bir takım çalışmalar içerisindeyiz. Hayati Yazıcı başkanlığında yürüyen bir süreç var. (HABER MERKEZİ)