Ahmet Nur Çebi: Sergen Yalçın'ı dinledikten sonra gereken neyse onu yaparız

Giresunspor mağlubiyetinin ardından açıklama yapan Beşiktaş Başkanı Çebi, "Sergen Yalçın'ı dinledikten sonra gereken neyse onu yaparız. Eğer haklı gerekçeleri varsa söyleyecek bir şey yok" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Süper Lig'in 14'üncü haftasında GZT Giresunspor'a 4-0 mağlup olan Beşiktaş'ın başkanı Ahmet Nur Çebi, yarın teknik direktör Sergen Yalçın ile görüşeceklerini belirterek, "Kendisini dinledikten sonra gereken neyse onu yaparız" şeklinde konuştu.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Park'ta oynanan karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın'ın maçın ardından yaptığı "Yarın başkanla oturup bir durum değerlendirmesi yapacağız." açıklamasının hatırlatılması üzerine Ahmet Nur Çebi, "Kendisini dinledikten sonra gereken neyse onu yaparız. Dinlemem lazım. Eğer haklı gerekçeleri varsa söyleyecek bir şey yok. Ayağa kalkıp yolumuza devam edecek anlayış ve tutum görebileceksem, ben onunla beraber yolu yürümeyi tercih ederim. B planı düşünmedik ama olağanüstü durumlarda olağanüstü kararlar alınabilir" karşılığını verdi.

'BU BİR DİBE VURMADIR'

Süper Lig ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çıktığı son 6 maçta mağlup olan Beşiktaş'ın yaşadığı kötü gidişe çözüm bulacaklarını aktaran Çebi, şunları söyledi:

"Bizim geçen sene bu kadro, teknik ekip ve yönetimle nereden nereye geldiğimiz biliniyor. Buradan tekrar iddia ediyorum; bu senenin şampiyonu Beşiktaş olacaktır. Bu bir dibe vurmadır. Çözüm getireceğiz. Bunu da yaşayacakmışız. Tüm camiaya bu sorunları çözmeye hazır olduğumuzu ve bunları çözeceğimizi söylüyorum. Bu arkadaşlarla şampiyon olduk. Üstüne kaliteli arkadaşlar aldık. Şanssızlık, tutukluk ve hakem hataları var. Bunları görmezlikten gelmek olmaz." 

'HOŞGÖRÜ BU GECE BİTTİ, HAKEMLERİN YAPTIKLARINI SERT TEPKİ GÖSTERECEĞİZ'

Hakem hatalarına karşı tepkilerini gerektiği şekilde gösterdiklerini ancak çözüm bulunamadığını belirten Çebi, "Hakemlerle ilgili bitmek bilmeyen bir çile var. Tepkilerimizi gerekli şekilde yerine getirdik. MHK Başkanının 'Burada yanlışlıklar var' denilerek TFF tarafından alınıp yerine başka birinin atandığını biliyoruz. Ama sonuçta gördük ki MHK Başkanının değişmesi yetmemiş, VAR'daki ve sahadaki atamaları yapanlar aynı kafa. Hiçbir şey değişmemiş" dedi.

"TFF'ye ve MHK'ye sesleniyorum; bize söz verdiniz, düzelteceğiz dediniz ama düzeltmediniz. Ya beceremiyorsunuz ya da niyetiniz kötü" diyen Çebi, şöyle devam etti:

"Gerekeni yapın, eğer yapmıyorsanız bizim size verdiğimiz hoşgörü bu gece itibarıyla bitmiştir. Hakemlerin bu yaptıklarına bu geceden itibaren son derece sert tepki göstereceğiz. Eğer çeteyseniz biz çete olduğunuzu ortaya çıkaracağız. Örgütlü bir iş yapıyorsanız bunu da ortaya koyacağız. Biz Beşiktaşlıyız. 118 yıllık kulübüz. Geçen sene çileli bir pandemi dönemi... Beşiktaş'tan bir şey olmaz denilmesine rağmen bu takım şampiyon oldu. Yine şampiyon olacak. Kimse tereddüt etmesin."

Ahmet Nur Çebi, 14 kulübün katılımıyla gerçekleştirilen Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında ilk yarının sonuna kadar hakemler hakkında konuşmama kararı alınmasıyla ilgili, "O Kulüpler Birliği'nin sorunu. Orada arkadaşlar 14 kişi. Susmaya devam edeceklerse ederler. Ben böyle bir şey kabul etmiyorum. Biz konuşulacak her yerde konuştuk. Camiamızın bunu bilmesini istiyorum. Biz bunların altından kalkarız." şeklinde konuştu. (İSTANBUL/AA)