Ahmet Kural 18 aya kadar hapisle yargılanacak

Oyuncu Ahmet Kural hakkında, zincirleme trafik kazasına neden olduğu gerekçesiyle 18 aya kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Ahmet Kural önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Oyuncu Ahmet Kural, 19 Şubat'ta İstanbul Altunizade'de Berkay Yurtsever'in kullandığı araca çarptı. Ahmet Kural daha sonra da Nursen Kadayıfçıoğlu'nun kullandığı araca çarparak zincirleme kazaya neden oldu.

Kazada yaralanan Nursen Kadayıfçıoğlu, Kural hakkında şikayetçi olunca Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianame hazırlandı. 

AHMET KURAL HATALI BULUNDU

İddianamede, kaza sonrası yapılan ölçümde sanık Ahmet Kural'ın 1.85 promil alkollü olduğunun tespit edildiği, kaza tespit tutanağında da kazanın oluşumunda Kural'ın kusurlu olduğunun belirtildiği ifade edildi.

Sanık Ahmet Kural'ın alınan ifadesine de yer verilen iddianamede, olay günü aracı ile seyir halindeyken zincirleme trafik kazasına karıştığını, 1.85 promilli alkollü olduğunun tespit etildiğini, ama bunu kabul etmediğini, sınırı geçmeyecek şekilde çok az alkol aldığını, kazaya ilişkin her hangi bir kastının olmadığını söylediği belirtildi.

İddianamede, Adli Tıp raporuna göre müşteki Yurtsever'in yaralanmasının basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde olduğu ifade edilerek, Yargıtay'ın yerleşik içtihatlarına göre 1.00 promilden fazla alınan alkol miktarının güvenli sürüş yeteneğini ortadan kaldıracağı vurgulandı.

'BİLİNÇLİ TAKSİRLE YARALANMAYA NEDEN OLDU'

Bu nedenle Ahmet Kural hakkında bilinçli taksir hükümlerinin uygulanması gerektiği açıklanan iddianamede, sanığın "bilinçli taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma" suçundan 4 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Hazırlanan iddianame, değerlendirilmek üzere gönderildiği Anadolu 37. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Ahmet Kural ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.
(İSTANBUL-AA)