Ahmet Kaya'yı taklit eden kişiye dava açılıyor

Ölümünden 23 yıl geçmesine rağmen şarkıları eskimeyen ve milyonlarca dinleyici kitlesine sahip olan Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, eşini taklit eden kişiye dava açmaya hazırlanıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye’nin müzik piyasasında derin izler bırakmış olan Ahmet Kaya, geçtiğimiz gün 23. ölüm yıldönümünde anıldı.

Türkleri hala başka ses sanatçıları tarafından yeniden seslendirilen Kaya, 11 Şubat 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği ödül töreninde en iyi sanatçı ödülünü alırken ‘Karwan’ isimli bir Kürtçe şarkı yapacağını duyurmuş, büyük bir linçe maruz kalmıştı. Ahmet Kaya bu sebeple Fransa’ya iltica etmişti ve 16 Kasım 2000 tarihinde hayata gözlerini yumana kadar Fransa’da kalmıştı.

Usta sanatçı, eşi Gülten Kaya ile birlikte yurtdışındayken ‘Hoşçakal Gözüm’ isimli albümünün kayıtlarını yaptığı sırada hayatını kaybetti.

Sabah’ın haberine göre, Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, ses rengi ve tonlamasıyla protez şarkılar seslendiren İsmail Yılmaz isimli şarkıcıyı avukatlarına verdiği talimat ile dava açmaya hazırlanıyor. Yılmaz'ın yaptığı açıklamaların sosyal medyada eşinin görselleri üzerine yerleştirilip paylaşılması ve 'Ahmet Kaya söyledi' algısı oluşmasından ötürü rahatsızlık duyan Gülten Kaya, bu durumdan sürekli huzursuzluk yaşadıklarını bildirdi. (HABER MERKEZİ)