Ahmet Ataç: 25 yıldır siyasetteyim hiç böyle bir seçim görmedim

Yeniden Tepebaşı Belediye Başkanı seçilen Ahmet Ataç, "Ben 25 yıldır siyasetteyim hiç böyle bir seçim görmedim. Bu seçimde bir mucize oldu Sivrihisar’ı da aldık" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Ayşe Ünlüce, yeniden Tepebaşı Belediye Başkanlığı’na seçilen Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkanı seçilen Kazım Kurt, seçim sonuçlarını Eskişehirlilerle kutladı. Kutlamada CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, CHP İl Başkanı Talat Yalaz da yer aldı.

Ahmet Ataç, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çok sevgili Eskişehirliler, ben 25 yıldır siyasetteyim hiç böyle bir seçim görmedim. Hepimizi kutluyorum. Bu seçimde bir mucize oldu Sivrihisar’ı da aldık. Bundan sonra Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bütün talepleriniz yerine getirilir. 3 ay boyunca hep beraber alın teri döktük. Bunun karşılığında Tepebaşı’nda en yüksek oyu aldık. Bu size helal olsun. ‘Ne mutlu Türküm!’ diyene. Hepinize çok teşekkürler. 5 yıl yine beraberiz. Sizlere hizmet etmek benim için onurdur. Desteğinizi her zaman yanımda hissettiğim siz kıymetli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Kentimizi omuz omuza daha güzel günlere ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlık yolu olsun.”

'GÜZEL ŞEHRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ'

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Ünlüce de şöyle konuştu:

“Sevgili Eskişehirliler, 10 Ocak’ta adaylığımın açıklandığı günden bugüne köylerde, pazarlarda, çarşıda, esnaf ziyaretlerinde, ev buluşmalarında sizlerle bir araya geldik. Gösterdiğiniz ilgi ve sevgi sorumluluğumuzu daha da artırdı. Eskişehir 31 Mart seçimlerinde anlayabilene çok güzel bir mesaj verdi. ‘Biz bu şehrin büyük emeklerle oluşturduğu kent kimliğine sahip çıkacağız’ dedi. Kazım Başkan’ım ve Ahmet Başkan’ım başta olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarımızla uyum içinde çalışacak ve güzel şehrimizi geleceğe taşıyacağız. Güveniniz, inancınız ve desteğiniz için candan teşekkür ediyorum.”

'TEK ADAMI BÖYLE DEVİRECEĞİZ'

Başkan Kurt da şunları söyledi:

“Sevgili Eskişehirliler hepinizi kutluyorum. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’de büyük bir değişim yaşadı. Biz Eskişehir’de herkesten oy aldık. Tek başımıza seçime girdik ve Türkiye İttifakı’nı, Eskişehir İttifakı’nı sağladık. Adalet ve Kalkınma Parti’ne oy verenlerden oy aldık. Teşekkür ediyoruz. İYİ Parti’ye oy verenlerden oy aldık teşekkür ediyoruz. Refah Partisine oy verenlerden oy aldık teşekkür ediyoruz. Böylece bütün Eskişehir’den oy aldık. Herkesin oyu var burada. Demek ki doğru bir değişim yaptık. Biz CHP olarak ezilenlerin yanındayız, horlananların yanındayız, dışlananların yanındayız, işçilerin yanındayız, emeklilerin yanındayız. Hiç korkmayın bizim artık politikamız aktif bir muhalefettir. Bu aktif muhalefetle erken seçim istiyoruz. Tek adamı böyle devireceğiz. ‘Sandıkta bu iş olmaz’ diyorlardı. ‘Sandıklara sahip çıkın, oy çaldırmayın’ diyorlardı. Bütün Eskişehir oy çaldırmadı, sandıklara sahip çıktı. Hepinize teşekkür ediyorum.”