Ağaoğlu: 14 kulüp olarak hakemlerle ilgili konuşmama kararı aldık

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 14 kulübün lig bitene kadarki 6 hafta boyunca hakemlerle ilgili hiçbir açıklama yapmayacağını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kulüpler Birliği Vakfı ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, vakfın toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu, toplantıya katılan 14 kulübün, ligde ilk yarının son 6 haftasında hakemler hakkında konuşmama kararı aldıklarını duyurdu.

NTVSpor'dan Övünç Özden'in haberine göre, ligdeki diğer 6 kulüp karara karşı değil. Beşiktaş, Antalyaspor, Alanyaspor, Kayserispor, Sivasspor ve Gaziantep FK toplantıya katılmadığı için görüşleri alınmadı. Ağaoğlu, "Bazı kulüpler mazeretlerinden dolayı katılamadı. Birinci gündem maddemiz naklen yayın ihalesiydi. Onunla alakalı olarak kulüpler bilgilendirildi. Yol haritası belirlendi" dedi. Hakemlerle ilgili konuşmama kararını Ağaoğlu şöyle anlattı:

"Toplantıya katılan 14 kulüp başkanı ve yöneticileri, en azından ligin ilk yarısının sonuna kadar önümüzdeki 6 haftalık süreç içerisinde hiçbir şekilde hakemlerle ilgili bir açıklama yapılmaması konusunda fikir birliğine vardı. Centilmenlik anlaşması konusunda anlaşmaya varıldı. 14 kulüp vardı. Diğer kulüplerle konuşmadık. Katılanlar kendilerinin ve yöneticilerinin, MHK ile birlikte yaptığımız çalışmaların selameti açısından o sürece zarar vermemek için hakemlerin moral ve motivasyonlarını etkilememek adına, ilk yarının sonuna kadar 6 maç bitinceye kadar hakemlerle ilgili hiçbir görüş ve beyanda bulunmayacaktır. Bu da toplum tarafından olumlu karşılanacaktır."

'YENİ MHK'DA KULÜPLERİN PAYI YOK'

Hakemleri 4 büyük takımın belirlediği iddialarını yanıtlayan Ağaoğlu, "Hâlâ bu konuda birtakım spekülasyonlar var. Yeni MHK'nın oluşmasında 4 büyük kulübün isimleri belirlediği yönünde. Ne kurulun ne de MHK'nın belirlenmesinde Kulüpler Birliği'nin ve 4 büyük kulübün hiçbir dahli olmamıştır. Yeni MHK Başkanının atanmasından yarım saat öncesi TFF başkanı Nihat Özdemir atanmayı bana bildirdiler. Henüz kulüp başkanlarına bunu aktaramadan TFF'nin atanması internet sitesinde açıklandı. Geçen hafta da toplantıdan çıktıktan sonra da bunu açıkladım" diye konuştu.

EŞİTLİK TALEBİ

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in sezon başındaki açıklamalarına değinen Ağaoğlu "Takımların giderlerinin önemli bir bölümü yabancı para birimiyle yapılıyor. Kulüplerimiz ekonomik zorluklarla karşı karşıya. TFF Başkanı Nihat Özdemir'in sezon başında kulüplere 300 milyon liralık ek kaynak yaratma sözü vardı. Özellikle Anadolu kulüpleri ciddi ekonomik sıkışıklık içerisindeler. Nihat Özdemir'den bunu kulüplere eşit olarak vermesini isteyeceğiz. Bunu tekrar talep edeceğiz" dedi. (HABER MERKEZİ)