Adnan Oktar davasında toplu dilekçelere 'kitapçıklı' cevap

Adnan Oktar müridlerinin dilekçelerine karşı 'kitapçık' hazırlayan avukat Andaç Maraşlıoğlu, "Yazdıkları dilekçelerin aksine yaşam sürdürdüklerini yorumsuz olarak fotoğraflarla koymak istedim" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cinsel saldırı, çocuk istismarı, şantaj, suç örgütü kurmak gibi suçlardan cezaevinde olan Adnan Oktar ve takipçilerine yönelik verilen cezalar istinafta inceleniyor.

Sanıkların "Biz dindar insanlarız" diyerek mahkemeye dilekçe sunması sonrası şikayetçilerin avukatı Andaç Maraşlıoğlu da bir kitapçık hazırladı. Adnan Oktar ve onun 'kedicikler' diye seslendiği kadın müritlerinin fotoğraflar kitapçıkta yer aldı. Maraşlıoğlu, kitapçıkta örgüt üyelerinin çıplaklık ile ayetleri aynı anda paylaşarak "halkı kışkırttığını ve tazminat davaları açarak örgüte milyonlarca lira gelir sağladığını" söyledi. Müştekilerin avukatı, "Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü Cinsel Sömürü Sistemi ve Kadınlar Üzerinden Din İstismarı" isimli kitapçığı istinaf mahkemesine sundu.

'TOPLU DİLEKÇELER VERİYORLAR'

Maraşlıoğlu, "Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü, istinafta görülmekte olan dosyaya her gün 'Biz çok dindar, Türk adet ve göreneklerine uygun yaşayan milliyetçi mukaddesatçı insanlarız. Adnan Oktar ilim irfan faaliyetleriyle ilgilenen dünya çapında bir yazardır' minvalinde örgütsel şekilde toplu dilekçeler vermektedir" dedi.

Sanıkların iddialarının tam tersi yönünde hayat yaşadıklarını belirten Maraşlıoğlu, "Dilekçelerin tam tersine içinde her türlü sapıklığın, çıplaklığın olduğu kadının cinsel obje olarak kullanıldığı resimlerin neredeyse tamamı Adnan Oktar'ın evinde çekilmiş, daha sonra sosyal medyalarından ayet ve dini söylemlerle paylaşıp iddianamede yer aldığı ve ispat edildiği şekliyle halkı kışkırtıp daha sonra tazminat davaları açarak örgüte milyonlarca lira gelir getirdiklerini, yazdıkları dilekçelerin aksine bir yaşam sürdürdüklerini yorumsuz olarak fotoğraflarla koymak istedim" ifadelerini kullandı.

Maraşlıoğlu, kitapçığın sonunda yer verdiği 'Adnan Oktar operasyonunda ele geçirilen silahlarla' ilgili ise "Sevgi ve barış söyleminin tamamen insanları aldatmak ve kandırmak üzerine olduğunu göstermek için dilekçede yer verdim" dedi.(DHA)

Etiketler adnan oktar mahkeme