Açığa alınan hakimden Alaattin Çakıcı iddiasına fotoğraflı yanıt

HSK'nın açığa aldığı hakim Demiroğlu, Alaattin Çakıcı'yla aynı masada oturduğu iddialarına kendi fotoğrafını göndererek yanıt verdi. Demiroğlu masadaki kişinin kendisi olmadığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL - İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar'ın 6 Ekim'de Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) gönderdiği şikayet mektubundan sonra yargı içinde 'dilekçe savaşları' başladı. Uçar'ın hedef aldığı isimler arasında Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun ve hakim Sidar Demiroğlu vardı. HSK, 23 Kasım'da Demiroğlu'nu açığa aldı.

Sidar Demiroğlu

İKİNCİ AÇIKLAMA

Bir yıldan uzun bir süre İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimi olarak görev yaptıktan sonra 1 Eylül'de İstanbul Anadolu 21. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olan Demiroğlu, açığa alındıktan sonra konuştu ve MASAK raporuyla HTS kayıtlarının temiz olduğunu söyledi. Demiroğlu ayrıca, açığa alınmasının arkasında Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek baskısı olduğunu ileri sürdü. Gürlek ile Başsavcı Uçar'ın hemşehri olduğuna da dikkati çeken Demiroğlu, bir açıklama daha yaptı.

'KOMPLO KURULDUĞUNDAN KUŞKU DUYMUYORUM'

Demiroğlu, yeni açıklamasında sosyal medyada organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ile aynı masada oturduğuna ilişkin iddiaya yanıt verdi. Demiroğlu, paylaşılan fotoğrafta masanın sol başında oturduğu iddia ediliyordu. Aynı karede, Çakıcı'nın yanında ise TV100'ün patronu Necat Gülseven oturuyordu. Fotoğrafta yer almadığını, Çakıcı ile aynı masada oturmadığını ifade eden Demiroğlu, "21. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak şahsıma komplo kurulduğundan ve algı operasyonu yapıldığından kuşku duymuyorum" dedi.

'YALAN OLDUĞU BİLİNDİĞİ HALDE YALNIZ BIRAKILDIM'

Söz konusu fotoğrafın, açığa alınmasından 3 gün önce 'servis' edildiğini ve lince maruz kaldığını vurgulayan Demiroğlu, "Düpedüz yalan bir haberdi. Beni tanımayan ve simaen bilmeyen insanlar maalesef bu yalan habere inandı. O kadar ki, birçok insana resimlerimi göndermek zorunda kaldım. Bu süreçte haberin yalan olduğu bilindiği halde kimse bana sahip çıkmadı ve yalnız bırakıldım" dedi.

'KAMPANYA SONUNDA AÇIĞA ALINDIM'

Demiroğlu ayrıca, Cevheri Güven, gazeteci Can Dündar ve sosyal medyada dile getirdiği çeşitli iddia ve ifşalarla tanınan Muhammet Yakut'un kullandığı belirtilen Delilerin Delisi adlı hesaplarda fotoğrafın paylaşıldığını belirterek kendisine iftira atıldığını söyledi. Kendi fotoğrafını da paylaşan Demiroğlu, "Üç günlük kampanyanın sonunda da açığa alındım" ifadelerini kullandı.