Abdülkadir Selvi'nin Osman Kavala çıkışına MHP tepkisi: Çapsız...

Abdulkadir Selvi'nin Osman Kavala ve Gezi Davası tutuklularıyla ilgili yazısına MHP'den tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir ve MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman açıklama yaptı.

Fotoğraf: Arşiv
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Osman Kavala ile Gezi Davası tutuklularının hapiste tutulmasının Türkiye'ye ve AK Parti'ye bir faydasının olmadığını belirtirken, "Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı ortağı MHP'den Selvi'nin açıklamalarıyla ilgili tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Türkiye lider ülke ve süper güç hedefinden asla dönmeyecek, yabancı başkentlerin güdümünde kalmayacaktır. Çapsız kalem ve kof kelam sahipleri bunu artık iyi anlamalıdır" dedi.

MHP'li Özdemir'in açıklamaları şöyle: 

KENDİSİNE SUFLE VERENLERİ AÇIK ETMİŞTİR: Türkiye’ye 'yeni senaryo' dayatmasında bulunanların sözcülerinden olduğu evvelden bu yana bilinen isimlerin başında gelen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimlerin ardından yaptığı ilk grup toplantısının gerçekleştiği ve yine seçimlerde Cumhur İttifakı’nın başarısına vurgu yaptığı gün Kızıl Soros Osman Kavala hakkında yazdıkları bir kez daha kendisini ve kendisine sufle verenleri açık etmiştir.

TARTIŞMAYA AÇMAK NİYETİNDE: Selvi, sinsilik ve çirkeflikle bahse konu olan meseleyle alakalı kurduğu cümleleriyle bir yandan Türkiye’yi yargı bağımsızlığı konusunda sözümona eleştirenlerin ekmeğine yağ sürerken, öbür yandan Türkiye’nin ve dolayısıyla Cumhur İttifakı’nın en büyük hassasiyeti olan tam bağımsızlık hedef ve ilkesini de güya tartışmaya açmak niyetindedir.

SELVİ’NİN KOSKOCA BİR HİÇ OLDUĞUNU ANLAMALARI GEREKİR: Bu ve benzeri şahıslara misyon yüklendiği görüntüsü verenlerin Selvi’nin koskoca bir hiç olduğunu anlamaları gerekir. Türkiye lider ülke ve süper güç hedefinden asla dönmeyecek, yabancı başkentlerin güdümünde kalmayacaktır. Çapsız kalem ve kof kelam sahipleri bunu artık iyi anlamalıdır.

İSMET BÜYÜKATAMAN'DAN DA TEPKİ

Öte yandan bir tepki de MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'dan geldi. Büyükataman, ''Milli İrade karşıtlarının kalemşörlüğüne soyunan Selvi şunu iyi bilmelidir; bu sinsi hesap tutmaz, Türk milleti teslim olmaz, Cumhur İttifakı bu kirli kelime oyunlarını yutmaz" dedi.

MHP'li Büyükataman'ın açıklaması şu şekilde:

TAHAKKÜM DİLİ: Abdülkadir Selvi hezeyanlarla dolu bugünkü köşe yazısında Cumhur İttifakı’na dilinin altında sakladığı zehirle istikamet çizmeye yeltenmiş, tarafını bir kez daha açık etmiştir. Sorosçu Kavala’nın serbest bırakılmasının ekonomimize faydası olacağını söyleyerek Türkiye’yi tahakküm altına almak isteyen çevrelerin dili ile konuşmuştur.

KÜRESEL ŞEBEKELERİN SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNMUŞ: Bugünkü köşe yazısıyla bir kez daha aslına rücu ettiğini gördüğümüz Selvi, milletin iradesini ekonomik operasyonlarla ipotek altına almaya çalışan küresel şebekelerin sözcülüğüne soyunmuştur. “Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor.” Sözleri bilinçaltında nereye aidiyet hissettiğini açıkça göstermiştir.

BU SİNSİ HESAP TUTMAZ: Soros’un kuryesi, gezi parkı olaylarının kışkırtıcısı ve finansörü olan Kavala’ya özgürlük isteyen Selvi akıl tutulması içerisinde değilse, Zilletin kısık ateşinde Dem’lenmektedir. Milli İrade karşıtlarının kalemşörlüğüne soyunan Selvi şunu iyi bilmelidir; bu sinsi hesap tutmaz, Türk milleti teslim olmaz, Cumhur İttifakı bu kirli kelime oyunlarını yutmaz!

(HABER MERKEZİ)