6 parti genel başkanının ilk buluşması 5 saat 15 dakika sürdü

Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması yapan 6 partinin genel başkanları, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun davetiyle bir araya geldi.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun davetiyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan akşam yemeğinde bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu konuklarını kapıda karşıladı. Yemek devam ederken liderleri ayakta ve yemek masasında gösteren fotoğraflar servis edildi.

Liderleri ayakta yan yana gösteren fotoğrafta yemeğe ev sahipliği yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu en başta yer alırken hemen yanında liderler arasında en kıdemli siyasetçi olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yer aldı.

Yemeğe katılan tek kadın genel başkan olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortada yer alırken yanında eski başbakan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve eski bakan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan yer aldı.

En genç lider olan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal fotoğrafın sağ başında bulundu.

"Güçlendirilmiş parlamenter sistem" çalışması yürüten 6 partinin genel başkanları, görüşmede çalışmanın son halini ele alacak. 

5 SAAT 15 DAKİKA SÜRDÜ 

6 muhalefet liderinin zirvesi saat 12.40 sıralarında bitti. (DUVAR)