5. Uluslararası Bodrum Caz Festivali başlıyor

Bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan Bodrum Caz Festivali, 1-11 Eylül tarihlerinde yapılacak. Teması "Akdeniz Kardeşliği" olarak belirlenen festival, çeşitli mekanlarda dinleyicilerle buluşacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Caz Derneği tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Bodrum Caz Festivali, 1 Eylül'de başlıyor. Bu yılki teması “Akdeniz Kardeşliği” olarak belirlenen festivalde aynı zamanda, Rodos Caz Festivali ile kardeş festival olarak karşılıklı sanatçı değişimi gerçekleştirilecek.

European Jazz Network üyesi olan Uluslararası Bodrum Caz Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Bodrum Belediyesi, işletmecileri ve sanatseverleri tarafından da destek görüyor.

KONSERLER, SERGİLER VE CAZ ATÖLYELERİ YAPILACAK

11 Eylül'e kadar devam edecek olan 5. Bodrum Caz Festivali, çeşitli mekanlarda dinleyicilerle buluşacak. 11 gün boyunca, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü ve daha birçok yerde konserler, sergiler, caz atölyeleri yapılacak.

Kimi etkinliklerin ücretsiz izlenebileceği festivalde, konser ücretleri 55 TL’den başlıyor. Ayrıca, aynı gün aynı mekanda olacak etkinlikler de tek biletle izlenebilecek. Festival kapsamında satılan her bir biletin 10 lirası, felaketlerin telafisi için oluşturulan fona devredilecek.

Akdeniz Kardeşliği teması kapsamında İtalyan caz sanatçıları da ağırlayan festivalle ilgili detaylı programa buradan ulaşılabilir. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)