5. İstanbul Tasarım Bienali başlıyor

 5. İstanbul Tasarım Bienali, 15 Ekim 2020’de başlıyor. Bienalin açılışı İKSV’nin YouTube kanalında yayımlanacak bir video ile yapılacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 5. İstanbul Tasarım Bienali, 15 Ekim 2020’de başlıyor. 

Küratörlüğünü Mariana Pestana’nın Sumitra Upham ve Billie Muraben ile birlikte yürüttüğü Empatiye Dönüş: birden fazlası için tasarım başlıklı bienal, sergi mekânları Pera Müzesi ve Ark Kültür’de, İstanbul sokaklarında ve dijital ortamda farklı ülkelerden ve disiplinlerden katılımcıların projelerine ev sahipliği yapacak. 

Sergi mekânlarındaki projeler 15 Kasım 2020 tarihine kadar ziyarete açık olurken; şehirdeki müdahaleler, araştırma projeleri ve video serileri ise 30 Nisan 2021’e kadar gelişerek devam edecek.

 5. İstanbul Tasarım Bienali’nin açılışı bu yıl 15 Ekim Perşembe günü saat 11.00’de İKSV’nin YouTube kanalında yayımlanacak bir video ile yapılacak.

İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova’nın küratörler Mariana Pestana, Sumitra Upham ve Billie Muraben’le birlikte bienali anlatacağı videoda dünyanın farklı yerlerinden katılımcıların gönderdiği videolar da yer alacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ) 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR