43. İstanbul Film Festivali'nin restore ettireceği film belli oldu: Hayallerim, Aşkım ve Sen

İstanbul Film Festivali bu yıl, Atıf Yılmaz'ın yönetmenliğini üstlendiği "Hayallerim, Aşkım ve Sen"i restore ettirecek. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Film Festivali, Türkiye sinemasının önemli yapıtlarını restore ettirerek gün ışığına çıkarmaya devam ediyor. Festival bu yıl, Zurich Sigorta desteğiyle Atıf Yılmaz'ın Ümit Ünal'ın senaryosundan sinemaya aktardığı, başrollerini Türkan Şoray ile Oğuz Tunç'un üstlendiği, 1987 yapımı "Hayallerim, Aşkım ve Sen"i restore ettirecek. 

Restore edilmiş "Hayallerim, Aşkım ve Sen", 17-28 Nisan tarihlerinde yapılacak 43'üncü İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek.

Hayallerim, Aşkım ve Sen afişi

'HAYALLERİM, AŞKIM VE SEN'

"Hayallerim, Aşkım ve Sen", naif bir senaristin ünlü bir yıldıza aşkının hikayesi paralelinde Yeşilçam sistem ve ortamını anlatır. Filmin kahramanı, senarist Coşkun, çocukluk yıllarından beri ünlü yıldız Derya Altınay'a âşıktır. Öyle ki, onun canlandırdığı kurmaca film kahramanları Nuran ile Melek, genç adamın hayatına sızmışlardır. Coşkun, Derya ile tanışma fırsatı bulur; düşsel bir aşk hikâyesi yazar, bu senaryo sonunda filme çekilir ve başrolü de Derya oynar fakat ortaya çıkan film beklentilerden uzaktır.

"Hayallerim, Aşkım ve Sen", Cezayir'deki 2. Akdeniz Ülkeleri Film Festivali'nde Türkan Şoray'a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getirdi. Film, 24. Antalya Film Şenliği'nde En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi 3. Film ödüllerini kazandı. Sinema Yazarları Derneği tarafından ‘87-’88 Sezonu En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında ödüllendirildi.

Atıf Yılmaz’ın yönettiği "Hayallerim, Aşkım ve Sen"in senaristi Ümit Ünal, görüntü yönetmeni Çetin Tunca, kurgucusu Mevlüt Koçak, yapımcısı Cengiz Ergun. Filmde yer alan tangoların bestecisi ise Esin Engin. Filmde başroldeki Türkan Şoray ile Oğuz Tunç'un yanı sıra Müşfik Kenter, Engin İnal, Fatoş Sezer, Cihat Tamer, Tuncay Akça da rol alıyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)