30 yıl sonra tahliye olan Aydın: 'Ne söylesem eksik kalır'

Cezaevinden 30 yıl sonra tahliye edilen Yusuf Aydın, "Büyük bir bedel verdik. Ne söylesem eksik kalır" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İzmir Aliağa Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutulan Yusuf Aydın, 30 yıllık tutukluğun ardından tahliye edildi. Aydın, İzmir'in Bayraklı ilçesinde 1993 yılında gözaltına alındıktan sonra tutuklandı ve yargılandığı davada müebbet hapis cezası aldı. 32 yaşında cezaevine giren Aydın, sırasıyla Buca, Aydın, Bolu ve Buca Kırıklar cezaevlerinde kaldı. Aydın, en son sevk edildiği Şakran T Tipi Kapalı Cezaevi'nden tahliye edildi. 

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Aydın, aile ve yakınlarının yanı sıra Ege Tutuklu ve Hükümlü Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EGE-TUHAYDER) yöneticileri tarafından cezaevi önünde karşılandı. Aydın, daha sonra Bayraklı ilçesinin Yamanlar mahallesindeki evine geçti. Aydın, burada da kitlesel bir şekilde karşılandı. Aydın için havaya barışın simgesi olan güvercinler uçuruldu. 

'BEDEL VERDİK, VERİYORUZ'

Karşılamada duygularını paylaşan Aydın, "Büyük bir bedel verdik. Hala da veriyoruz. Tahliye olduğum için heyecanlıyım, ancak geride bıraktığım arkadaşlarım için üzgünüm. Yıllarca birlikte mücadele verdiğim arkadaşlarımı geride bırakmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Duygularımı dile getirmem güç. Ne söylesem eksik kalır" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

 


 

Etiketler CEZAEVİ 30 yıllık