27 kişinin öldüğü yangınla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de bir binada çıkan ve 27 kişinin öldüğü yangınla ilgili olarak 2 kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de dün bir binada çıkan ve 27 kişinin ölmesine yol açan yangınla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

İtfaiye teşkilatı yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, kentin batısındaki Mundka metro istasyonu yakınında 4 katlı bir binanın giriş katında çıkan yangının ardından başlatılan arama kurtarma çalışmalarında en az 50 kişi kurtarıldı.

Yetkililer, 27 kişinin cansız bedenine binanın ikinci katında ulaşıldığını açıkladı. 27 kişiden yalnızca 5'inin kimliklerinin tespit edildiğini belirten yetkililer, birçok mağazanın bulunduğu binada yangın ekipmanlarının olmadığını söyledi.

Yangında ölenlerin büyük bir kısmının binada çalışan kadınlar olduğunu aktaran yetkililer, arama kurtarma çalışmalarında neredeyse sona gelindiği bilgisini paylaştı.

Hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Başbakan Narendra Modi, kurbanların yakınları için 200.000 rupi (yaklaşık 40 bin TL) tazminat sözü verdi.

YANGIN ÇIKAN ŞİRKETİN SAHİPLERİ GÖZALTINA ALINDI

AA'nın haberine göre, emniyet yetkilileri, yangının binada bulunan ve güvenlik kameraları üretip satan bir şirkette çıktığını açıkladı. Yetkililer, bu şirketin 2 sahibinin gözaltına alındığını söyledi.

Yeni Delhi'nin batısındaki Mundka metro istasyonu yakınında 4 katlı bir binada dün gece yangın çıkmıştı. İlk belirlemelere göre, yangında 27 kişi hayatını kaybetmiş, 40 kişi yaralanmıştı. Hindistan'da yetersiz bakım ve yangına müdahale için uygun ekipmanın az olması zaman zaman insanların bu şekilde hayatını kaybetmesine yol açıyor. (DIŞ HABERLER)