'221B Polisiye Festivali' çevrimiçi düzenlenecek

Polisiye kültür dergisi 221B, "221B Polisiye Festivali" düzenliyor. Çevrimiçi gerçekleştirilecek olan "221B Polisiye Festivali"nde Türkiye’den ve dünyadan polisiye edebiyat, sinema ve televizyon alanlarının önemli isimleri bir araya gelecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye’nin ilk ve tek polisiye kültür dergisi 221B, 5. yaşını polisiye festivaliyle kutluyor. 23 - 28 Şubat arasında çevrimiçi gerçekleştirilecek olan "221B Polisiye Festivali", altı gün boyunca 17 farklı panel, atölye ve gizem çözme oyunlarını katılımcılarla buluşturacak.

Festivalin konukları arasında "Bron / Broen" ve "Marcella" dizilerinin senaristi Hans Rosenfeldt, "Trapped" dizisinin başrol oyuncusu Ólafur Darri Ólafsson, "Ceset" ve "Görünmeyen Misafir" gibi polisiye filmlerde imzası olan senarist ve yönetmen Oriol Paulo; İsveçli yazar Arne Dahl; polisiye alanında önemli çalışmalarıyla bilinen İngiliz yazar ve gazeteci Barry Forshaw; Sherlock Holmes uzmanı Leslie S. Klinger yer alıyor.

Festivalde ayrıca, Türkiye'nin polisiyesini konuşmak üzere Timur Soykan, Mahfi Eğilmez, Yeşim Ustaoğlu, Ümit Ünal, Miray Daner, Boran Kuzum, Ercan Mehmet Erdem, Damla Sönmez, Ahmet Ümit, Alper Canıgüz, Prof. Dr. Halis Dokgöz, Armağan Tunaboylu, Çağatay Yaşmut, Suat Duman, Mesut Demirbilek, Doç. Dr. Bülent Ayyıldız, Prof. Dr. Nevin Özkan, Ercan Akbay, Gülce Başer, Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Ümmü Burhan, Deniz Şaşmaz Oflaz, Şebnem Aksoy, Semih Topçu, Armağan Lale, Çağla Üren ve Aslı Ildır gibi isimler de yer alacak.

221B Polisiye Festivali, 23 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında, altı gün boyunca Mylos Yayın Grubu Youtube sayfasından izlenebilecek. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)