21 yıl önce kiraladığı VHS kaseti unutunca hakkında arama kararı çıkarıldı

ABD’de bir kadın, ehliyetini yenilemek istediği sırada 21 yıl önce kiraladığı VHS kaseti iade etmeyi unuttuğu için hakkında arama kararı bulunduğunu öğrendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD’nin Oklahoma eyaletinde 1999 yılında ‘Sabrina the Teenage Witch’ adlı filmin VHS tipi kasetini kiralayan ve iade etmeyi unutan Caron McBride, 21 yıl sonra ehliyetini yenilemek istediği sırada şok yaşadı. ​McBride, ehliyet değişimi için internet üzerinden başvuruda bulunduğu sırada e-mail ile gelen mesajda, hakkında arama kararı çıkarıldığını öğrendi. 

Sputnik'in aktardığında göre yerel medyaya konuşan McBride, “Cleveland Bölge Savcılığı’ndan arandığımda hakkımda arama kararı olduğunu öğrendim. Kalp krizi geçiriyordum” dedi. McBride, 20 yıl önce iki çocuğu olan başka birisiyle birlikte olduğunu ve çocukları adına bu kaseti kiralamış olabileceğini ifade etti.

“O dönemde bir adamla yaşamıştım, bu 20 yılı aşkın bir süre önceydi. 8, 10 veya 11 yaşında iki çocuğu vardı. Sanırım gidip aldı ve geri vermedi" diyen McBride, "Hayatım boyunca o filmi hiç izlemedim, bana göre de değil. Şimdi de bir VHS kasetinden aranan bir suçluyum” ifadelerini kullandı.

ABD medyası, kasetin kiralandığı işletmenin uzun yıllar önce kapandığını ancak Cleveland Bölge Savcılığı’nın isterse dava açabileceğini duyurdu. McBride ise bir kaset için kimseyi dolandırmak istemediğini, suçsuz olduğunu dile getirdi. (Sputnik)