2023'te alınacak 500 araç için fiyat sınırlaması uygulanmayacak

2023’te alınacak 500 aracın alımında bütçede belirlenen araç fiyat sınırlamaları uygulanmayacak. Araçların cinsini, markasını, modelini ve fiyatını doğrudan Hazine ve Maliye Bakanlığı belirleyecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 2023 yılı bütçe yasa teklifiyle kamu kurum ve kuruluşlarına 3 bin 241 adet yeni taşıt satın alınacak. Yeni alınacak araçların 501 tanesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı'na yetki verildi.

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin yetkisiyle satın alınacak 501 araçtan sadece 1 adet pick-up kamyonet için bütçe ödenekleri gözetilecek. Kalan 500 aracın alımında bütçede belirlenen araç fiyat sınırlamalarının hiçbiri uygulanmayacak. Bu araçların cinsini, markasını, modelini ve fiyatını doğrudan bakanlık belirleyecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NA 20 YENİ ARAÇ

Önümüzdeki yıl Cumhurbaşkanlığı'nın araç filosuna 20 yeni araç daha katılacak. Satın alınacak araçlardan 10'u binek otomobil, 5'i minibüs, beş de panel araç olacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı da seneye 17 otomobil, 2 tane de 17'şer kişilik minibüs satın alacak. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı büyük çoğunluğu ambulans olmak üzere bin 250 adet araç alacak. Emniyet Genel Müdürlüğü 575 adet, İçişleri Bakanlığı 19 adet yeni araç satın alacak. (HABER MERKEZİ)