2021 Met Gala’nın ev sahipliğini Timothée Chalamet ve Billie Eilish yapacak

Met Gala'nın bu seneki ev sahipliğini Timothée Chalamet, Billie Eilish, Amanda Gorman ve Naomi Osaka yapacak. Gala, bu yıl iki kısımdan oluşacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Geçtiğimiz yıl korona virüsü salgını nedeniyle iptal edilen Met Gala, bu sene de her zaman düzenlendiği Mayıs ayı yerine Eylül ayında gerçekleşecek. Amerikan Bağımsızlığı temasının konu olacağı gecenin ev sahipliğini bu sene oyuncu Timothée Chalamet, müzisyen Billie Eilish, şair Amanda Gorman ve tenisçi Naomi Osaka gibi isimlerden oluşan bir ekip yapacak.

Play Tuşu'nun haberine göre, geçtiğimiz yıl Gucci sponsorluğunda başta Lady Gaga olmak üzere Alessandro Michele, Harry Styles, Serena Williams, Anna Wintour gibi isimlerin ev sahipliğinde gerçekleşen gecenin teması Susan Sontag’ın “Notes on Camp” adlı eserinden ilham alınarak belirlenmişti.

GALA BU SENE İKİ KISIMDAN OLUŞACAK

Metropolitan Museum of Art‘ın Costume Institute departmanı için her yıl düzenlenen yardım galası, bu sene iki kısımdan oluşacak. “In America: A Lexicon of Fashion” isimli birinci bölüm Eylül ayında gerçekleşecek küçük bir gösteriyle izleyiciyle buluşacakken devamı niteliğindeki “In America: An Anthology of Fashion” isimli ikinci etkinlik de, 2022 Mayıs’ının ilk Pazartesi günü gerçekleşecek. 13 Eylül’de gerçekleşecek ilk kısmın onursal koltuğunda Amerika Moda Tasarımcıları Konsey Başkanı Tom Ford, Vogue dergisinin genel yayın yönetmeni Anna Wintour ve Adam Mosseri’den oluşan isimler oturacak.