2 manda, 1 buzağı çalınmıştı: Şüpheli 58 yıl sonra yakalandı

Hindistan'ın Karnataka eyaletinde 1965 yılında iki manda ve bir buzağı çaldığı iddia edilen ve şu an 78 yaşında olan Wagore, olaydan 58 yıl sonra gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hindistan'da 78 yaşındaki bir şüpheli, 1965 yılında iki manda ve bir buzağı çaldığı iddiasıyla gözaltına alındı. Ganapati Vitthal Wagore isimli şüphelinin daha önce yakalanarak mahkemeye çıkarıldığını ancak tutuklama emrine rağmen kaçtığını belirten polis, Wagore'in yıllardır polisle 'kedinin fareyle oynadığı gibi oynadığını' söyledi.

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre, 58 yıl önce Karnataka eyaletinin Bidar şehrinin Mehakar köyünden iki manda ve bir buzağı çalındı. Olayın failinin Maharaştra eyaletinin Udagir kentinden 20 yaşındaki Wagore olduğu belirlendi. Mandalar ve buzağı kısa sürede bulunarak sahiplerine iade edilse de şüpheli veya şüpheliler yakalanamadı.

BİDAR POLİSİNİN ARAŞTIRMA YÜRÜTTÜĞÜ EN ESKİ DAVAYDI

Aradan geçen 58 yılın ardından şu anda 78 yaşında olan şüpheli Wagore, yerel polisin çözülmemiş dava projesi kapsamında gözaltına alındı. Polis, yaşı göz önüne alındığında Wagore'in kefaletle serbest bırakılabileceğini bildirdi. Wagore'in suç ortağı olduğu iddia edilen ve 1965'te 30 yaşında olan Krishna Chandar'ın ise 2006'da hayatını kaybettiği aktarıldı. Söz konusu vaka, Bidar polisinin araştırmasını yürüttüğü en eski dava olarak kayıtlara geçti. (DIŞ HABERLER)