12 yaşında 13 kurşunla katledilmişti: Uğur Kaymaz ve babasının mezarına yine saldırdılar

Kızıltepe'de 12 yaşında 13 kurşun ile katledilen Uğur Kaymaz ve babasının mezarına dönük ikinci defa saldırı gerçekleştirildi. Baba Kaymaz'ın mezar taşı tekrar kırıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mardin'in Kızıltepe ilçesindeki evlerinin kapısı önünde 21 Kasım 2004’te henüz 12 yaşındayken 13 kurşunla katledilen Uğur Kaymaz ile babası Ahmet Kaymaz’ın mezarına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce geçtiğimiz günlerde yapılan saldırının ardından, mezar taşı yeniden kırıldı.

Mezopotamya'nın haberine göre, Pireketa Mahallesindeki mezarlıkta yan yana defnedilen baba ve oğulun mezarına yapılan saldırının ardından bölgede yaşayanlar baba Ahmet Kaymaz'ın kırılan mezar taşını gönüllü olarak onardı.

MEZAR TAŞI TEKRAR KIRILDI

Mezarın saldırıya uğramasına tepkiler sürerken, ikinci bir saldırının yapıldığı öğrenildi. Mezarı onaranlardan biri olan Mustafa Polat, mezarlığa tekrar gittiğinde baba Kaymaz'ın mezar taşının tekrar kırıldığını gördü.

‘MEZARINDA RAHAT BIRAKIN’

Mezar taşını onardıktan sonra sosyal medyadan paylaşım yaptığını kaydeden Polat, “Herhalde birilerinin zoruna gitmiş. Ertesi gün tekrardan parçalama olmuş. 12 yaşındaki bir çocuğa 13 kurşun sıkmak yetmemiş, 19 yıl olmuş, halen mezarı ile uğraşıyorsunuz. Katlettiniz bari mezarında rahat bırakın” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)