12 ilde eğitime kar engeli

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 12 il ve bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye'nin birçok noktasında etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime bugün ara verildi.

Konya'da İl Milli Eğitim Müdürü Seyyit Ali Büyük, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, tamamı hıfzıssıhha kurulu kararıyla Konya merkeze bağlı 24 ilçede tatil olduğunu duyurdu.

Buna göre merkez ilçeler Selçuklu, Karatay, Meram ile Seydişehir, Beyşehir, Derebucak, Hadim, Altınekin, Ahırlı, Yunak, Derbent, Çeltik, Akören, Sarayönü, Yalıhüyük, Bozkır, Doğanhisar, Ilgın, Kadınhanı, Akşehir, Çumra, Cihanbeyli, Taşkent, Güneysınır, Tuzlukçu ve Hüyük ilçelerinde eğitim çevrim içi gerçekleştirilecek.

Aksaray'ın OrtaköyKaraman'ın Başyayla ve SarıvelilerAdana'nın TufanbeyliDersim'in Pülümür, Ovacık ve NazımiyeBingöl'ün Karlıova, Denizli'nin Babadağ, Muğla'nın Kavaklıdere, Maraş'ın Afşin ve ÇağlayanceritEskişehir'in Seyitgazi, Mihalıççık ve HanSivas'ın İmranlı ilçelerinde de yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile bağlı tüm köylerdeki okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi. 

Kars'ta ise il genelinde eğitime ara verildi.

Açıklamalarda, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi. (HABER MERKEZİ)