12 bin sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ÖSYM tarafından merkezi yerleştirmeyle yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacağını duyurdu. 12 bin kişi sözleşmeli olarak istihdam edilecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Korona virüsü salgını sağlık çalışanları aylardır ağır bir iş yükü altında çalışırken, Sağlık Bakanlığı 12 bin sağlık personeli alınacağını duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz" dedi.

LİSTELER ÖSYM'YE TESLİM EDİLDİ

Koca'nın yaptığı yazılı açıklamaya göre 12 bin pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımının da yer aldığı listeler, ÖSYM Başkanlığına teslim edildi.

7 bini hemşire, 1700’ü ebe ve 2864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı Terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.

DUYURULARIN TAKİP EDİLECEĞİ ADRESLER

Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak.

Duyurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum" dedi.
(HABER MERKEZİ)