102 yaşında korona virüsünü yendi: Doğal besinler tüketin

Elazığ'da, 102 yaşındaki Şahide Gürbüz, evinde gördüğü tedavi ile korona virüsünü yenmeyi başardı. Gürbüz, karantina süresince köyden getirdikleri süt, bal, kaymak, pekmez, üzüm şurubu, tereyağı gibi doğal besinleri bol bol tüketerek iyileştiklerini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Elazığ'ın Rüstem Paşa Mahallesi'nde yaşayan, 6 çocuğu ve 80 torunu bulunan Şahide Gürbüz ile oğlu ve gelininde korona virüsü belirtileri görülmesi üzerine test yapıldı.

Gürbüz ile oğlu ve gelini, test sonucunun pozitif çıkması üzerine karantinaya alındı.

Sağlık ekibi tarafından uygulanan 10 günlük tedavinin ardından 3 aile ferdi de Covid-19'u yendi.

Gürbüz, Sivrice ilçesinin Sürek köyünde yaşadığını, oğlunun isteği üzerine 2 yıl önce köyden kente taşındıklarını belirtti.

'DOĞAL BESİNLER TÜKETEREK YENDİK'

Yaklaşık 13 gün önce korona virüsüne yakalandığını, karantina süresince yazın köyden getirdikleri süt, bal, kaymak, pekmez, üzüm şurubu, tereyağı gibi doğal besinleri bol bol tükettiklerini anlatan Gürbüz, virüsü yenmeyi başardıklarını aktardı.

Gürbüz, köydeki doğal yaşamın kendilerini bugüne kadar sağlıklı ve dinç tuttuğunu anlatarak, "Bugüne kadar ömrümde bir kez nezle şikayeti ile hastaneye gittim. Çok zorlanmadan korona virüsünü yenmeyi başardım. Herkes maske taksın" dedi.

HASTALIĞI ANNESİNDEN DAHA AĞIR ATLATTI

Gürbüz'ün oğlu Mustafa Gürbüz ise hastalığı, annesinden daha ağır geçirdiğini söyledi.

"Annem 102 yaşında. Şu ana kadar bir sefere mahsus hastaneye girişi var. O da nezle dolayısıyla. Korona virüsüne yakalandığı zaman da ateşi ve baş ağrısı vardı. Onun dışında herhangi bir şikayet görülmedi" diyen Gürbüz, şu anda sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti. (AA)